Ocena kierowcy - Rover 25 Hatchback

Leszek ldeska@yahoo.com, 22 lat temu
Silnik 1.4 i 16V 103KM 76kW
Rok produkcji 1999
Rover 25 Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Dałbym 5, gdyby nie te dwie usterki. Samochód ma bardzo ładny kształt (według mnie), wygląda sportowo i jednocześnie dostojnie... osiągi i spalanie zadowalają mnie, oparł się nawet jednej próbie włamania ;) Gdyby nie dwie małe przygody z awariami, byłbym w 100% zadowolony.
Na silnik nie ma co narzekać, mała pojemność, duża moc (1,4l - 103KM)
Jedynka i wsteczny powinny być łatwiejsze do wrzucenia - poza tym jest OK
Samochód jest "twardy" - oczywiście nie tak jak polonez, ale zawsze... ale zahowanie się na drodze oceniam wysoko
Jest w porządku, lusterka są według mnie wystarczająco duże, trochę zasłania piąty zagłówek z tyłu pośrodku (można zdjąć).
W tej klasie 5-ki nie można chyba dać...
Sprawuje się w porządku (jeśli uwzględnić brak klimy)
Samochód 5-cio osobowy, ja jestem raczej wysoki (185) i nie narzekam, z tyłu też jeszcze może jechać dorosła osoba, chociaż nie jest to limuzyna
Silnik mocny, to lubi pomruczeć, ale do 130km/h jest spoko, potem zaczyna być słychać pęd powietrza i głośniej silnik
Zużycie paliwa OK, trasa - 6l/100km, miasto - do 8l/100km. Ceny przeglądów - pewnie wysokie, taka marka (rzadka)
Niestety, więcej nie można dać - za drogi, mniej chyba też nie - samochód jest dobry. Cena - prawie 50kPLN
Dwa problemy w ciągu 8 miesięcy eksploatacji - rozszczelnienie wspomagania kierownicy, rozłączenie przewodów paliwowych przy wjeździe w dużą kałużę (przy 100km/h)
Więcej nie dam, bo za mało jeszcze jeżdżę - mniej niż rok, na razie żadnych takich problemów nie miałem.

Usterki Rover 25

Rover 25 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu