Ocena kierowcy - Rover 600

pbskarpy, 8 lat temu
Silnik 2.0 Si 131KM 96kW
Rok produkcji 1999
Rover 600 2.0 Si 131KM 96kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Wygląd. Od lat bardzo mi się podobał. Miałem zaszczyt jeździć swoim wymarzonym od lat samochodem. Odwdzięczył się niezawdnością.
Ten egzemplarz, który miałem (bo właśnie sprzedałem) był po prostu super! Kupiłem auto w 2013 roku od warszawskiego cwaniaka. Trochę było kłopotu z zakupem, ale finalnie okazało się, że wszystko gra. Moja wersja to 2,0 131KM ze Szwajcarii z bardzo niestandardowym wykończeniem: dwukolorowa beżowo-niebieska tapicerka oraz automat. Nie znam innego takiego Roverka. Nie wierzyłem w przebieg 129 tys. km, ale na ostatnim przeglądzie pzed sprzedażą okazał się być prawdziwy. Super! Jeździłem 16letnim samochodem, który miał prawdziwy niski przebieg. Wskazywać na to mógł również stan podwozia, wnętrza, lakieru itp. Przez dwa lata: wymieniłem stare opony na nowe zimówki i letnie, olej w silniku i skrzyni biegów, raz zgubiłem kluczyki (600 zł), kupiłem ori roverowskie 17" calowe felgi, łączniki i gumy stabilizatora i chyba to wszystko. Klima nie działała od początku i tego nie ruszałem. Mój był pewnie stuknięty, bo z lewego błotnika schodził nieudolnie malowany lakier i na tyłach miał dwa małe ogniska korozji. Samochód nigdy mnie nie zawiódł, nigdy. Zawsze odpalał na strzała. Czy zima czy lato. W środku jak w salonie. Mega przyjemne fotele, zapach sóry i świetny jasne wnętrze. Sprzedałem, bo szukam czegoś większego. Miłość od pierwszego wejrzenia. Cudowna linia klasycznego sedana. Może jeszcze kiedyś do niego wrócę...
Silnik hondowski 2.0. Fajnie się zbierał. Zero wycieków. Trzeba co 15tys km regulować zawory. Jeśli jest w gazie to cześciej nawet. łatwa sprawa jak się zna instrukcję. Na trasie 110km/h potrafil zejść na 7l. Standardowo na trasie 8/8,5l. W mieście dochodził nawet do 12l.
Ja miałem automat. Także hondowski. Niektórzy nie polecali, bo podobno awaryjne. Ten był w świetnym stanie. DOdatkowo wymieniłem w nim olej. Pomimo, że producent nie wspoinał o tym. Lepiej dbać.
Ciut za miękki. Ale jak na saloon bardzo wygodny. Z 17kami trochę twardszy. Wadą wielu ROverów 600 jest to że skrzypią na poprzecznych nierównościach. Cholera wie co to jest. Niektórzy mówili o tulejach itp. Ale czasami przechodziło, gdy było po prostu bardziej wilgotno.
Przód i na boki OK. Tył gorzej. Poziom bagażnika jest dosyć wysoki i trudno wyczuć auto.
Prawie bardz dobrze. Szkoda, że pokrętła od klimy i nawiewów nie są podświetlane. W nocy ciężko je znaleźć ręką.
Generalnie OK. Z jakiegoś powodu prawy nawiew działał słabiej niż pozostałe. Poza tym OK.
Rewelacja. W środku jak w Mondeo MK3, BMW 5 itp. Mega dużo miejsca.
Od podłoża OK. Od wiatru przy dużych prędkowściach (120km/h) gorzej.
Tani. Tylko benzyna, oleje, płyny, częste mycie wnętrza i na zewnątrz (bo dbałem), tanie OC.
Opieram swoją odpowiedź tylko na swoich doświadczeniach. A więc - doskonała. Jak na 14letni (wtedy) samochód bardzo OK.
Nigdy mnie nie zawiódł w trasie. Częsti spotykane usterki, to problem z wypadającą szybą z prowadnic (naprawa darmowa jeśli się samemu poświęci 1h), problemy z centralnym. To mnie dopadło, ale to nie były mega powazne problemy.
Żadnych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Si 131KM 96kW [l/100km]