Ocena kierowcy - Rover 600

Silnik 2.0 SDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1995
Rover 600 2.0 SDi 105KM 77kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : pompa oleju
Slnik jak na ten rocznik i cenę ma bardzo dobrą charakterystykę. Dosyć dużą moc i przyzwoity moment obrotowy. Ale są i wady związane z wiekiem - Występują usterki osprzętu.
Skrzynia pracuje rewelacyjnie i bez usterek. Gorzej jest z mechanizmem wybierania - WADA KONSTRUKCYJNA DRĄŻKA WYBIERANIA BEGÓW. Drążek luźno lata i wydaje nieprzyjemne dźwięki, powodując słabe czucie wybieranych biegów - trudna do usunięcia usterka związana z wyrabianiem się również otworu w sworzniu wychodzącym ze skrzyni biegów.
Prowadzenie rewelacyjne - ale nic dziwnego przy wielowachaczowym zawieszeniu, chociaż Jak wiadomo na polskie drogi nie jest ono najtańsze w eksploatacji - przeciętnie na każde 100tyś. przypadły w trakcie wymiany poszczególnych wachaczy i końcówek.
Bardzo dobra widocznośc na wszystkie strony.
Proste wnętrze - funkcjonalne. Przyciski klaksonu nie są może fortunne dwa małe po bokach na kierownicy - Ciężko jest zatrąbić np. gwałtownie kogoś ostrzec że zajeżdża drogę - przy skręcaniu.
Wszystko ok. Ale nie mogę pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z układu wentylacji przy właczeniu klimy (po kilkudniowym jej nieużywaniu). Nawiew na szybę przednią - REWELACYJNY. Zimą niestety ten diesel nie grzeje za dobrze - wręcz na postoju silnik pomimo że chodzi zaczyna stygnąć (spada temperatura silnika przy pracy na postoju).
Zprzodu rewelacja z tyłu mało miejsca na nogi.
Słabe nawet BARDZO SLABE - słychać silnik i wszystkie szumy opływającego powietrza
Przy masie mojego autka (1450kg), starym silniku 105KM/210Nm - bardzo niskie zużycie paliwa - 5,6 - 7,7 litra/100km. Przeciętnie idzie mi na krótkich trasach ok. 7km - 6,1 litra/100km. W długiej trasie schodzę do przeciętnie ok 5,8 litra/100km - trzymając się prędkości do ok. 110km/h. Maksymalnie jadąc na odcinku 500km cisnąc ile fabryka dała - 160-200km/h - auto spaliło mi 7,7 litra/100km.
Raz zimą padła mi pompa oleju - silnik unieruchomiony, załatwienie nowej pompy okazało się niemozliwe. (silnik diesla jeden w roverkach serii 600, ale modeli pomp chyba z 5 i ciężko było trafić pasującą ze wszystkimi otworami (na śruby, olejowymi i wyjściami na przewody do mojego silnika). Auto było unieruchomione ok. miesiąc. W koncu wstawiłem używaną.
Dziennik kosztów dla Rover 600 2.0 SDi 105KM 77kW
7,3