Ocena kierowcy - Rover 600

mustek3, 5 lat temu
Silnik 2.0 SDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1998
Rover 600 2.0 SDi 105KM 77kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Cena jakość bardzo dobra, mało pali, potrzebuje dużo części, nisko się siedzi, komfortowy.
Odpalanie w zimie kozak, mało pali, nie bierze oleju, dynamiczny (pojęcie względne) turbo o stałej geometrii ustępuje zmiennej geometrii, dość głośny, dużo wibracji, które ciężko wyeliminować pomimo wymiany poduszek. Silnik i układ wtryskowy z pompą wtryskową Bosch VP-37 udany, ale cierpi na wycieki wszystkich płynów po kolei, uszczelki pod wpływem upływu czasu twardnieją i ciekną, dotyczy to uszczelek silnika, układu sprzęgła, układu paliwowego, układu wspomagania i chłodzenia.
Biegi b.dobrze wchodzą, zdarza się, że wsteczny nie wejdzie i słychać zgrzyt. Wadliwy jest wybierak, dostaje luzu. Z punktu widzenia mechanicznego wyrabiają się łożyska (luz na półosiach) i uszczelniacze na półosiach.
Jak sztywne gumy to jest bajka, wielowahacz z przodu i z tyłu, wymieniałem co roku sworznie górne przednie. Generalnie komfortowo.
Niebity niechętnie rdzewieje, w każdym wychodzi ognisko korozji na lewym błotniku koło drzwi. Jakby mój egzemplarz był bezwypadkowy, to by był sztos. Skutecznie przeciwstawia się opinii, że Hondy gniją. Linia nadwozia piękna.
Stare auto to i widoczność dobra, do tyłu gorzej, ale z wyczuciem można parkować równolegle tyłem. Lusterka dobre, ale Mazda 6 GY ma lepsze.
Niedużo schowków. Wszystko pod ręką.
Nagrzewa się jak Diesel. Nie polecam dla ludzi odwożących dzieci do przedszkola (w zimę jest zimno, sprawny termostat, dwa razy wymieniany). Klima działa, ale są samochody z lepszym chłodzeniem. Brak filtra kabinowego, szyby parują.
Samochód dla niskich ludzi. 182 cm wzrostu to za dużo, nie mogłem znaleźć dogodnej pozycji za kierownicą, regulacja kierownicy góra-dół, jakby była dodatkowa regulacja przód-tył to znalazłbym dobrą pozycję. Na miejscu pasażera mało miejsca na nogi pod pod wykładziną jest komputer. Typowy japoniec, nisko się siedzi, starszym osobom bardzo trudno wysiąść. Fotele mega wygodne. Niskie drzwi, ciężko wysiąść z dzieckiem na rękach. Samochód skrojony dla typowego Japończyka.
Układ napędowy hałasuje, nadkola bez wkładek plastikowych wyciszających.
Mało pali, ale potrzebuje dużo części. W 4 lata na same części wydałem ok. 10k zł.
Bardzo dobry stosunek, bardzo dobry, wypas, komfort za małe pieniądze.
Co chwilę coś....bez końca
Uszczelka pod głowicą, turbosprężarka