Ocena kierowcy - Rover 75 Kombi

Tomo, 16 lat temu
Silnik 2.0 CDT 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Rover 75 Kombi 2.0 CDT 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt twórczości urządzenia wywarła na mnie niepowtarzalne wrażenia.
Układ elektryczny : Ludzie mówią, że czasem coś tam się sypie ale na razie dla mnie to kolejna plotka.
Anegdota na początek-wszyscy mówią, że jest podobny do Jaguara :-) A może to ja mam problemy ze wzrokiem. Na poważnie-mój ci on. Kiedyś o takim marzyłem a teraz marze żeby został ze mną forever. Taki jest Rover 75-niepowtarzalny. DOBRZE GO MIEĆ
Nie jest to najnowsza jednostka ale przyzwyczajony do klekotu Vw i innych bocianów jestem mocno zadowolony kulturką pracy. Jeśli chodzi o elastyczność 117 koników nie czyni z auta bolidu ale jak dla mnie w zupełności wystarczy (pow. 2000 obrotów ciągną wóz aż miło).
Skrzynia daje rady. Kierownice mam trochę z drugiej, angielskiej strony i w związku z tym jedyneczka nie wchodzi czasami miękko.
Troche za krótko nim się wożę żeby opowiadać o układzie jezdnym. Zadowolenie-to właśnie słowo nasuwa się samo.
Większość kierowców narzeka na widoczność i coś w tym jest na rzeczy. Bryła auta robi swoje. Tył auta zmierza ku górze, lustereczka troche wielkościowo nieforemne ale szybko można się zaklimacić.
Chciałbym na coś ponarzekać bo taka nasza polska przypadłość ale nic mi nie przeszkadza i nie męczy.
Klima fajnie wieje gdy żar na zewnątrz a ogrzewania jeszcze na dobre nie przetestowałem.
Auto nie ma kształtu trumny jak Passat czy inne pochodne ale jeśli dla mnie i dla pasażera jest dużo miejsca a ekipa na tyłach nie narzeka zbyt głośno znaczy, że jest git.
Autko przy 120 km/h jest milczące niczym owce w pewnym filmie. Przy 180km/h silnik nie robi wielkiego hałasu a szum przecinanego powietrza pozwala na kontynuowanie rozmowy.
Jak solidnego diesla przystało spalanie jest mocno przyzwoite. Na trasie przy 130-150 wciągnął prawie 7 litrów. Po mieście wydaje mi się, że jest podobnie. O cenach napraw chciałbym nie wypowiadać się jak najdłużej.
Zapłaciłem za niego 2850 funciaków czyli jakieś 15500 złociszy. Cena zdaje mi się wyśmienita za autko tej klasy.
Jak się lubi narzekać na drobiazgi to mozna przyczepić się do wszystkiego, tylko pytam, po co?
Na chwile obecną nie stwierdzono.I niech tak zostanie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDT 115KM 85kW [l/100km]

6,8