Ocena kierowcy - Rover 75 Kombi

over, 10 lat temu
Silnik 2.0 CDTi 131KM 96kW
Rok produkcji 2004
Rover 75 Kombi 2.0 CDTi 131KM 96kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Karoseria ma już 10 lat ale sprawia wrażenie bardzo solidnej.Faktem jest też to że auto jest garażowane i pewnie ma to wpływ ale nie słyszałem od nikogo żeby Rover 75 rdzewiał
Układ elektryczny : centalny zamek ,, komunikat z poduszek Airbag
Całokształt oceniam jako dobry. Są auta dużo lepsze ale wynalazków też pełno.Jeżeli ktoś trafi na zadbany egzemplarz nie powinien narzekać
Silnik jak na tą masę auta daje radę ale w mieście , żeby nie zostać ,, w tyle,, zawsze jest przełączony w funkcje Sport.Pewniewpływa to na spalanie ale nie jestem typem rajdowca-to auto porostu tego potrzebuje ,,aby uwinąć się w korkach,,
Automat spisuję się bez zarzutów choć faktem jest że to auto jest wykorzystywane dość rzadko więc i przebieg niski. Jeżdżę różnymi ,, automatami,, często z ,,wyższej półki,, więc mam jakieś porównanie. Nic Roverowi nie mogę zarzucić
Duży ,, stabilny,, samochód Bardziej na długie trasy a nie na drift :) Nie wiem jak spisuje się na polskich drogach ale mieszkam w Niemczech i tu go użytkuje.Jedynie promień skrętu mógłby być lepszy.W mieście na ciasnych parkingach trzeba się ,,nagimnastykować,,
Autko jest dość długie i czujniki cofania pomagają. Ja na widoczność nie narzekam .Kwestia przyzwyczajenia jak i w każdym aucie
Wszystkie elementy sterowania są łatwo dostępne, a ich położenie i oznakowanie wyklucza pomyłki kierowcy. Miejsca dla pasażerów także pod dostatkiem.Nie dałem oceny 5 bo doskonale pod względem miejsca jest w GL ale to już inna klasa aut
Dwustrefowy klimatronik radzi sobie wyśmienicie a i na tyle auta nie ma na co narzekać.Co prawda nigdy nie jechałem będąc pasażerem na tylnej kanapaie ale też nikt raczej złego słowa nie powiedział
Jest ok. Jeżeli jednak ma się w okilach 190 cm wzrostu i przednie siedzenie odsunie się dużo do tyłu może być pasażerom ciasno. Bagażnik nie jest może super duży ale w razie potrzeby złożenie siedzeń nie stanowi problemu
Tu jest przeciętnie. W porównaniu do starych klekotów jest pewnie ok ale na co dzień użytkuję też Mercedesa GLK z 3.5 dieslem ( 265 koników)i tam nie słyszę nic a tu przy dużej prędkośći w długiej trasie czułbym zmęczenie. Jeżeli jednak jeździ się w okolicach 120 km/h nie jest tak źle
Jeżeli czytam jak ktoś napisał pali mi 5-6 litrów trasa i 7-8 miasto nie mogę się nadziwić jak ci ludzie to robią. Nie jeżdżę tym autem agresywnie bo to nie jest wóz sportowy a dodatkowo mój wyposażony jest w automat ale w mieście ciężko mi zejść poniżej 10 litrów. W tasie 7.5 litra jest raczej do osiągniecia ale jadąc nie szybciej jak 120 km/h Oki można wyłaczyc klimatronik i może coś jeszcze ale wtedy chyba mija się to z celem
Cóż tu dużo pisać. Auto nie docenione w swojej klasie, w chwili obecnej już nie produkowane więc cena zakupu jest naprawdę niska.
Ze względu na niski przebieg bo ok 50 tys nie mogę bardzo narzekać. To co dobrego spotkało Rovera to silnik od BMW na łańcuchu czyli praktycznie bezobsługowy.Drażni elektronika tzn centralny zamek w jednych z tylnich drzwi działa ,, kiedy ma ochotę,, Na szczęście pozostałe są ok.Od czasu do czasu komunikat że poduszki nie działają a auto 100 proc nie bite i wciąż wygląda jak ,,nówka,, Po prostu coś ,, nie styka,,
Poważnych usterek nie miałem Było by 5 ale elektonika tzn jej ,, widzi mi się,, nie pozwoliła na wyższą ocenę

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTi 131KM 96kW [l/100km]

9,5