Ocena kierowcy - Rover 75 Sedan

Maciek, Poznań, 13 lat temu
Rok produkcji 1999
Rover 75 Sedan 1.8 120KM 88kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Ogromny bagażnik
Przeciętna cena, przeciętna jakość. Bez rewelacji. Samochód raczej na pokaz i do jazdy do kościoła w niedzielę niż do codziennej eksploatacji.
Silnik pracuje ładnie, jest oszczędny ale też mało elastyczny. Na niskich obrotach słabo się zbiera
bez zastrzeżeń.
dobrze trzyma się drogi, dobrze wchodzi w zakręty. Budowa zawieszenia prosta i nieskomplikowana
Bardzo dobra. Z czujnikami parkowania z tyłu to rewelacja
Wszystko pod ręką, klasyka
Klimatyzacja sobie radzi
jadąc w butach z trochę dłuższymi czubami zawadzałem butem wciskając pedały sprzęgła i hamulca o obudowy. Samochód z zewnątrz sprawia wrażenie ogromnego, w rzeczywistości jednak jest przeciętny. Bagażnik w sedanie potężny.
Powyżej 3 tys obrotów silnik hałasuje, szczególnie na niższych biegach
Tutaj zaskoczenie. Przy równej jeździe bez szaleństwa auto spala ok 7,5 l/100 km. Ceny części niskie, szczególnie jeśli chodzi o części używane z rozbieranych anglików
Cena giełdowa tego rocznika to ok 15 tys. Myślę, że nie jest tyle wart. W tej cenie można kupić lepszy samochód.
Miałem to auto przez 2 miesiące. Odmówił posłuszeństwa regulator napięcia, wysypały się uchwyty na kubki w konsoli środkowej, padł czujnik ABS, puszczała uszczelka pod deklem zaworów (upocony silnik). Problemy z pilotem w kluczyku i jedną z klamek... Samochód miał udokumentowany przebieg.
Brak, ale nie jeździłem nim długo

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 120KM 88kW [l/100km]

8,4