Ocena kierowcy - Rover 75 Sedan

Dolar3@vp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 V6 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Rover 75 Sedan 2.0 V6 150KM 110kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Mam silnik w benzynie 2.0 i rzadko jeżdze szybko,ale tym autem nawet nie wiem kiedy i mam na liczniku dużo za dużo.Silnik suuper. I elastyczny i cichutki. Jedyny minus że wcześniej miałem diesla i nie jestem przyzwyczajony do tak częstego podjeżdżania na stację :-) Gdybym miał zmienić samochód to na taki sam.Może ew w dieslu... Ale tylko Rover.
Nigdy jeszcze jazda samochodem nie dawała mi tyle frajdy :-))) I pomimo iż widzi się codziennie na ulicach nowe modele samochodów,ten ciągle zwraca na siebie uwagę.
Przy zakupie wymieniłem pasek rozrządu plus płyny (olej filtry itp). Mam auto dwa miesiące,więc ocena jest na razie oparta na krótkim okresie użytkowania...
Bardzo fajna skrzynia,bez zastrzeżeń.
Wszystko w porządku jak na razie.
Jeśli chodzi o widoczność z tylu to chyba gorzej być nie może.Niedługo instaluję parktronic,bo w końcu w coś walnę,nie ma siły.
Ok.
Bez zarzutu.
Mogę jeździć po kilkaset kilometrów bez żadnych przerw,miejsca sporo,super wygodne fotele (skóra).
Wcześniej jeździłem dieslem.Niebo a ziemia,nie ma porównania.Autko cichutkie.
W trasie spala ok 7.5 -8.L W mieście średnio 11-12.5l .Przeważnie pali ok.12.5 ale na bardzo krótkich trasach (do pracy mam 8 km)
Można kupić naprawdę super wyposażone auto za niewielką cenę.Trzeba tylko trochę poszukać.
Zanim kupiłem ten model,obejrzałem kilka innych i w KAŻDYM był jakiś problem z centralnym zamkiem.W końcu trafiłem na model ,który wydał się ok. Dziś widzę jednak że i w moim Roverze zacina się czasami zamek w prawych tylnych drzwiach.Po za tym wszystko ok.
Żadnych jak na razie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 V6 150KM 110kW [l/100km]