Ocena kierowcy - Rover 75 Sedan

Bi@lY, 14 lat temu
Silnik 2.0 CDTi 131KM 96kW
Rok produkcji 2003
Rover 75 Sedan 2.0 CDTi 131KM 96kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Generalnie cały samochód miło mnie zaskoczył. Myślałem, że po jakimś czasie zacznę dostrzegać różne dzwine usterki i niedorobienia, ale tak nie jest.
Zawsze chciałem go mieć. Miałem obawy, ale teraz moge polecić, przynajmniej diesel`a. W porównaniu do innych jeździdełek napewno pod wieloma względami lepszy. Co kto lubi...
Ten silniczek od BMW jest wyjątkowo przyjemny. Może troche reakcja na pedał gazu jest opóźniona, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Nie jest doskonała, ale dość precyzyjna i intuicyjna. Po wyczuciu przełożeń jest przyjemnie i nie ma najmniejszych kłopotów.
Na razie nie ma zastrzeżeń. Trzyma się idealnie.
Z widocznością jest dość słabo, szczególnie do tyłu. We wstecznym lusterku widać droge dopiero 25m za samochodem. Nadrabiają boczne lusterka, ale parkowanie tyłem jest nie do wyczucia. Chyba, że ktoś ma parktronic, to wtedy wsteczne lusterku służy tylko do patrzenia na pasażerów.
Wszystko na swoim miejscu, dobrze rozmieszczone.
Klima, dmuchawa rewelacja. Nic więcej nie potrzeba do szczęścia.
Z tyłu ogromnego komfortu nie ma, jeżeli kierowcą jest dość duży ludek. Ale jeżeli prowadzi dość mała osoba, to z tyłu można wyprostować nogi. W 5 osób, tylko z karłem po środku z tyłu.
Przy 160 na dobrej drodze jest dość cicho. Zawsze mogłoby być lepiej, ale źle tez nie jest. Nie przeszkadza żaden hałas, prócz gdy się wpadnie w ogromną dziurę, co w Polsce rzadkie nie jest.
Żużycie paliwa to: ok. 5,5-6 litrów w trasie. Cykl mieszany ok. 7l. W mieście, korkach ok. 8-8,5l. Części są w przyzwoitych cenach. Niektóre tańsze, niektóre droższe. Kosmiczne nie są. Wymiana oleju i wszystkich filtrów 440zł.
Cena za tej klasy samochód jest wyjątkowo atrakcyjna. Nie widzę wielkiej różnicy w wykonaniu niż A6 itp.
Mam go dopiero 3 miesiące i nic się nie dzieje, więc ciężko ocenić. Myślałem, że bedzie gorzej, że plastiki będą trzeszczeć. Ale jest super.
Narazie nic się nie dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTi 131KM 96kW [l/100km]

7,1