Ocena kierowcy - Rover 75 Sedan

Dymek, 14 lat temu
Silnik 2.0 CDTi 131KM 96kW
Rok produkcji 2003
Rover 75 Sedan 2.0 CDTi 131KM 96kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Jeśli ktoś che mieć pojazd do jazdy, to polecam. Ale też jak o wszystko co ma długo służyć TRZEBA DBAĆ i nie narzekać że czegoś tam nie ma, ale widzę, że są tacy co kupili limuzynę, a chcą mieć pojazd użytkowy. Wyboru dokonuje się przy zakupie, a nie w trakcie eksploatacji jeśli już, to proponuję dorobić do niego „pakę” i bedzie Ok, albo kupić przerobiony - od razu z plandeką. Trzeba zastanowić się przed kupnem jaki pojazd jest mi(nam) ptrzebny, ale czy z powodu nieudanej transakcji koniecznie trzeba nazywać 75 złomem? Ja jeżdżę swoim ROVER-em trzy lata, brak poważnych awarii (jedynie wymiana silnika wentylatora), pojazdu szukałem prawie półtora roku (wszystkie w ofercie, na zdjęciach wyglądają pięknie). Teraz dbam, nie żałuję że kupiłem, jeżdżę i jeszcze długo, długo... będę jeździł. Chyba, że jakiś szaleniec zajedzie mi drogę (odpukać najlepiej w deskę.... rozdzielczą ROVER-a).
Wygląd zewnętrzny odpuszczam nie lubię powtarzać po innych. Po prostu jest śliczny. Pozostałe walory i wady chyba wystarczająco obszernie opisałem.
Ok
Bezbłędnie działa skrzynia biegów. Wystarczy wcisnąć guzik S jak Sport, a jej reakcje stają się wyostrzone. Jadąc z prędkością ponad 100 km/h, możemy bez stresu z piątki zredukować do czwórki lekkim wciśnięciem gazu, a nawet do trójki przy zdecydowanym \"kopnięciu\" w pedał. Wszystko dzieje się w ułamku sekundy i tak płynnie, że tylko głośniejsza praca silnika i rosnące przeciążenie informują nas o redukcji. Ten automat jest niemal tak dobry, jak BMW Steptronic (a jest to całkiem niezły japoński JATCO. Inteligentnie redukuje biegi przed światłami i świetnie wykorzystuje elastyczność silnika - daje dużo frajdy z jazdy. Szczególnie na pełnych ciężarówek polskich szosach, gdzie szybkie redukcje często ratują życie. Wygląda na to, że połączenie mocnego silnika z automatem to najlepsze rozwiązanie.
Zawieszenie? Nasze nawierzchnie mają jedną niepodważalną zaletę - pozwalają szybko ocenić charakterystykę zawieszenia. Jest komfortowe. Podczas przejazdu przez miasto (zwłaszcza na nierównościach można usłyszeć elementy składowe belki tylnej i trzeba uważać, by nie uszkodzić osłony silnika - niski prześwit dynamiczny). Najlepiej omijać przeszkody slalomem. W tej kategorii układ kierowniczy pokazuje się z najlepszej strony. Odpowiednio bezpośredni i dający duże wyczucie. Zawieszenie nie pozwala na zbyt duże przechyły - jakby nie było - ciężkiego samochodu. Poza miastem czuć dużą sprężystość całego układu, choć skok kół mógłby być większy. W efekcie tylko na szybko następujących po sobie nierównościach 75 traci zwinność i gubi rytm.
Siedząc za kierownicą \"75\", trudno nie odnieść wrażenia ciasnoty, ale to tylko złudzenie potęgowane przez wysoko przebiegającą linię szyb i szerokie słupki (ograniczające widoczność zwłaszcza przy parkowaniu - gdyby nie czujniki byłoby kiepsko).
Wadą wydają się być skórzane siedzenia, plecy na łukach lubią wpadać w poślizg - dla mnie to bodaj największy mankament tego samochodu. Reszta bez uwag.
bardzo dobre
W sumie jest to obszerny pojazd i ma spory bagażnik.
Czasmi słychać silnik (wyższe obroty), a kiedy indziej w czasie jazdy cicho mruczy - tak, że pod czas dłuższej podróży można usnąć UWAGA!!!
Do 9 litrów. Dużo pali? a ile ma palić pojazd ważący prawie 1700 kg i do tego w automacie.
Ok
brak
wymiana silnika i sterowników wentylatora - padają po kolei ciężko zauważyć usterkę. wysoki koszt naprawy zamienników nie polecam!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDTi 131KM 96kW [l/100km]

7,3