Ocena kierowcy - Saab 9-5 I Sedan

1984blazej, 12 lat temu
Silnik 2.0 i T SE 150KM 110kW
Rok produkcji 1998
Saab 9-5 I Sedan 2.0 i T SE 150KM 110kW 1998-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Genialnie tłumi nierówności oraz jest bardzo trwałe.
Super silnik, blachy w ocynku - nic dodać nic ująć. Gorąco polecam.
Super. Oszczędny, trwały oraz wystarczająco dynamiczny. Nie ma z nim jakichkolwiek problemów.
Działa bardzo dobrze, tylko czasami są problemy z biegiem wstecznym. Gdy odpalam auto czasami muszę troszeczkę odjechać do tyłu żeby bieg zmienić.
Chciałbym aby dzisiejsze auta miały taki układ jezdny jak ma saabik. Komfort na najwyższym poziomie.
Wszystko ok, tylko w rozglądaniu się na boki przeszkadzają trochę dosyć spore słupki.
Wszystko jest pod ręką.
Saabik bardzo szybko się nagrzewa. Klimatyzacja jest bardzo wydajna. Wnętrze w bardzo krótkim czasie idzie nagrzać albo schłodzić wedle uznania.
Bajka. Przesiadłem się z auta segmentu C, teraz każda osoba z mojej rodzinki ma sporo miejsca dla siebie.
Genialne. W zasadzie nic nie słychać z zewnątrz. Czasami jak stoję pod światłami zastanawiam się czy przypadkiem mi on niezgasł.
To moje pierwsze takie duże auto więc nie mam skali porównawczej, ale jak na te gabaryty myślę, że jest super. Miasto 9-11,5l., cykl mieszany mniej więcej 9l., trasa do 90km/h 5,7-6,8l., 120-160km/h 7,7-8,0l.
Za śmieszne pieniądze można kupić autko, które przy zakupie jako nowe kosztowało 140tys.zł. Jakość wykończenia nie pozostawia nic do życzenia.
Wbrew krążącej opinii o wadliwej odmie czy listwie zapłonowej nic się nie psuje. Raz na jakiś czas warto wymienić termostat.
Po zakupie auta musiałem wymienić czujnik położenia wału(180zł.). Po nagrzaniu się auto spadało z obrotów. Było to bardzo niebezpieczne podczas wyprzedzania. Myślę, że wada ta była spowodowana niechlujstwem poprzedniego właściciela. Tak nic się w nim nie psuje

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i T SE 150KM 110kW [l/100km]

8,2