Ocena kierowcy - Saab 9-5 I Sedan

Spiechu, 16 lat temu
Silnik 3.0 TiD 176KM 129kW
Rok produkcji 2001
Saab 9-5 I Sedan 3.0 TiD 176KM 129kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Auto ekstrawaganckie, nie pozwalające na pozostanie niezauważonym.Mówię o mojej wersji Hirch. Jednak ogólnie jestem bardzo zadowolony z wyboru. Bezpieczeństwo jazdy, oferowany komfort i osiągi przy umiarkowanym apetycie na paliwo pozwalają się nim cieszyć każdego dnia od nowa. Auto jest z pewnością nietuzinkowe. I nie stoi na każdym rogu ulicy, chociaż trochę ich już widać. Szkoda, ale sam się do tego poniekąd przyczyniam od 1,5 miesiąca. :-)
Na zimno tradycyjny klekot. Jednak po rozgrzaniu to inna bajka. Równa praca, potężny moment obrotowy i stosunkowo niskie spalanie.Czego chcieć więcej?Turbiny właczającej się poniżej 2000 obrotów!!!I tyle.
Nie ma tu mowy o japońskikej precyzji! Biegi wchodzą, a do prowadzenia drążka i precyzji wyboru przełożenia trzeba przywyknąć. Ogólnie nie jest źle, ale nie jest jednak idealnie.
Mam wersję Hirch na 18`` felgach przy mocno obniżonym zawieszeniu. Precyzja prowadzenia oraz przewidywalność zachowania się auta na drodze stoiu na najwyższym poziomie. Auto niczym nie zaskakuje i prowadzi się super!
Słupki sa grube i ograniczają widoczność. Jednak do wszystkiego można się przyzwyczaić.
O.K.
Po rozgryzieniu systemu okazuje się bardzo wydajne.
Największy to on nie jest, ale bez przesady: miejsca jest co najmniej wystarczająca ilość. Bardzo wygodne fotele i tylna kanapa!
Jest to diesel, stąd jest glośniejszy od wersji benzynowych. Ale ogólnie O.K.
Jest to widlasty diesel w wersji Hirch Performance, Jak na moc 212 KM i dostępne osiągi ekonomia jazdy stoi na zadawalającym poziomie:miasto 8-9 litrów, trasa 5,5-6. Średnio jest to ok.7-7,5 litra na 100 km. Przeglądy są konieczne, ale serwisom ASO brak kompetencji.Jest na szczęście alternatywa.
Nie jestem obiektywny: mój egzemplarz nie jest nówką z salonu. Ale za taką kwotę niczego lepszego jeszcze nie wymyślono.
Na razie nic się nie dzieje. A awaryjny wyświetlacz SID jest wpisany w urok tego wozu.
Na szczęście nic się jeszcze nie stało, ale autem poruszam się dopiero od 1,5 miesiąca.Oby tak dalej!
Saab 9-5 I Sedan