Ocena kierowcy - Saab 900 I Coupe

Maciek, 15 lat temu
Rok produkcji 1989
Saab 900 I Coupe 2.0 128KM 94kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko!
Nigdy nie będę żałować tego zakupu. Wyróżniający się z tłumu, praktyczny, komfortowy, niezawodny. Byłby ideałem, gdyby palił mniej i części nie były takie drogie
Pomimo niewielkiej mocy, wielu dresiarzom w golfach i bmw pokazałem tyłek. Bardzo elastyczny i dynamiczny.
Trzeba się przyzwyczaić...
Wszystko w porządku. Pomimo lat, doskonale się prowadzi.Fantastycznie trzyma się drogi przy dużych prędkościach - pewnie można się czuć, nawet jadąc 170km/h (tyle najwięcej wycisnąłem).
Może czepiam się drobiazgów, ale trzeba stawać daleko od świateł - niska szyba.../Do tego niewidoczne: długo przód i tył. Też trzeba się przyzwyczaić.
Wszystko w zasięgu ręki/palca. Doskonale przemyślane.
Wzorowe! 10 min i ciepło jak w piecu! Doskonałe na zimę!
Bardzo komfortowe fotele. Z tyłu trochę mało miejsca ( wersja 3D).
Tu gorzej. Może silnika lubię posłuchać, ale trzeszczące plastiki i tylna półka mnie wkurzają.
Wiele nie jeżdżę, więc jest do utrzymania. Auto na dłuższe trasy, nie na miasto. Przy ekonomicznej jeździe pali niewiele więcej od Astry mego taty. Części są do zdobycia, ale trzeba szukać. Nowe z ASO - drogie.
Wyśmienita. Za te pieniądze niczego lepszego nie mogłem kupić.
Nawalają drobiazgi, zwłaszcza z elektryki. Do tego licznik lubi się zacinać i czasem warczy wentylator nawiewu (kwestia przyzwyczajenia).
Aktualnie mam do wymiany nastawnik biegu jałowego - małe to, ale drogie jak diabli (450zł). Na razie jeżdżę sobie z tą usterką, bo przez nią silnik ma jedynie niższe obroty. Krokodyl wszędzie dowiezie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 128KM 94kW [l/100km]

8,8