Ocena kierowcy - Saab 900 II Coupe

Miki1296, 8 lat temu
Silnik 2.0 i 131KM 96kW
Rok produkcji 1995
Saab 900 II Coupe 2.0 i 131KM 96kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo wydajny jak na swoją moc. Tak jak pisałem, przy stockowej skrzyni biegi zmieniam przy około 3tyś obrotów, ale nie uważam tego za wadę
Karoseria : Rdza
Układ elektryczny : Palec i kopółka palca zapłonowego - unieruchamia samochód
Zawieszenie : Generalnie "coś" cały czas stuka z przodu
Pomimo swoich słabych stron, polecam to auto. Warto wydać trochę więcej pieniążków na zadbany egzemplarz. Ja tak niestety nie zrobiłem i do dzisiaj poprawiam niedbalstwo poprzedniego właściciela
Silnik bez zarzutu. Mam wersję bez turbo, jednak i ona daje mnóstwo frajdy z jazdy. Silnik B204 nie do zabicia przy normalnym użytkowaniu, jednak przy 130 koniach pod maską, trzeba dosyć wysoko go kręcić, aby dynamika jazdy była zadowalająca
Skrzynia sama w sobie ok. Dosyć nie wygodnie zmienia się biegi, a jest to spowodowane dużym skokiem lewarka biegów. Wsteczny może wyskakiwać, a jest to spowodowane albo zepsutym synchronizatorem, albo nieumiejętnym włączaniem wstecznego
Jak na przedni napęd, tak jak powinno być. Przy mocy mojego auta, nie boję się, że stracę panowanie nad samochodem. Nie wiem jak jest w przypadku większych silników. Hamulce seryjne to porażka, więc można się zastanowić nad większymi tarczami i lepszymi klockami
Chciałbym dać doskonale, ale w mojej ocenie tak nie jest. Do przodu bardzo dobrze. Trzeba się przyzwyczaić, że przed sobą mamy jeszcze wystający zderzak. Do tyłu widoczność, przynajmniej w moim wypadku, średnia. Przy parkowaniu czy cofaniu trzeba bardzo uważać. No i lusterka zewnętrzne. Albo u mnie jest coś nie tak, albo wszystkie saaby tak mają. Przy wzroście 185cm, nie mogę ustawić lusterek tak jak powinny być
Wszystko pod ręką. Jedynie "wajchowanie" przy zmianie biegów nie wygodne. Stacyjka między fotelami - bardzo fajna i praktyczna rzecz. Przyzwyczaiłem się do tego rozwiązania w ciągu tygodnia
Nie mam klimy, więc nie będę pisał na ten temat. Nagrzewnica działa bardzo dobrze. W lato podczas jazdy wieje zimne powietrze. W moim egzemplarzu występuje szyberdach, więc jest to też plus
Z przodu bardzo dobrze, z tyłu w wersji coupe mogło by być troche więcej miejsca. Wsiadanie do tyłu do najwygodniejszych też nie należy
Tu moim zdaniem Saab się nie popisał. Dźwięk silnika można przeżyć podczas normalnej jazdy, ale przy prędkościach autostradowych, w środku po prostu jest głośno. Szum powietrza i wycie silnika - to nie jest dobre połączenie
Podstawowe naprawy nie są drogie. Silnik jest bardzo prosty w budowie. Rozrząd na łańcuchu, więc jest to też atut. Trochę spali jak na swoją pojemność, ale coś za coś
Moim zdaniem, za tą cenę nie ma lepszego i jednocześnie tak fajnego samochodu jak 900. Oczywiście w środku mogło by być lepiej, ale też nie ma tragedii i można się przyzwyczaić do skrzypienia
Mogą psuć się niektóre przełączniki. Wyświetlacz komputera pokładowego traci piksele, do ogarnięcia w pół godziny z przerwą na papierosa
Rdza na nadkolach i masce(później wrzucę zdjęcia jak to wygląda u mnie), synchronizator ręcznego(tak jak napisałem, nie zawsze), kiepskie zawieszenie z przodu

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 131KM 96kW [l/100km]

11,5