Ocena kierowcy - Seat Altea Freetrack

Silnik 2.0 TSI 211KM 155kW
Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: 5 lat
Seat Altea Freetrack 2.0 TSI 211KM 155kW od 2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Ogólnie układ napędowy - bardzo dynamiczny i bezawaryjny. ... Taki niby "rodzinny klocek" :), a na niemieckiej autostradzie, z 5 osobami, pojechał 224km/h (wskazanie z nawigacji)
Inne : Uszkodzony zatrzask ekranu DVD - po zamknięciu bardzo ciężko go otworzyć, czasem coś stuka w jednym z zamków tylnych drzwi ... oraz duża wrażliwość na jakość opon i wyważenie kół !
Wygodny i szybki samochód rodzinny
Po chip tuningu 250KM/350NM - zrobił się naprawę szybki (0-100km/h w 7s !)
Przy spojonej jeździe naprawdę trudno się do czegokolwiek przyczepić, ale raczej nie lubi "brutalnego" (dynamicznego) lub niezdecydowanego traktowania (czasem zdarzy się szarpniecie)
Nie mam uwag (jak na samochód rodzinny) ... a zdarzyło mi się nawet pojeździć na torze Kielce i torze Łódź
Duża i wygodna, jedyna wada to podatność na boczne porywy wiatru przy dużych prędkościach (no ale to cecha praktycznie wszystkich SUW-ów
OK, choć mi trochę przeszkadzają szerokie przednie słupki
Jak dla mnie to ok, do ideału brakuje chyba tylko wygodniejszego podłokietnika ... :)
W zimie dość wolno się nagrzewa ...
4 osoby nie będą narzekać, piąta już raczej na pewno (wysoki środkowy tunel)
Dość głośno przy prędkościach powyżej 140km/h, powyżej 180km/h szum powietrza zagłusza wszelkie odgłosy ...
Typowe naprawy i części oraz podstawowy serwis są tanie, jednak ceny niektórych mogą zaboleć :) - np wymiana jednego zamka tylnych drzwi w serwisie ... podana cena skutecznie mnie zniechęciła (a zamek sam ożył :))
Jako nowy zapewne był raczej drogi - ja kupiłem 4-latka za 60tys + prawie 20tys. na doprowadzenie do "ideału" (wszystkie płyny, paski, komplet felg, 2 komplety opon, geometria, hamulce, chip tuning ...) Teraz jako 10-letni dobrze utrzymany egzemplarz jest wręcz nieprzyzwoicie tani - nie "opłaca się " sprzedawać ! (w rozliczeniu za nowy samochód salon zaproponował cenę 17tys - też bym tak chciał kupić ... :))
W czasie mojego użytkowania chyba nic się nie zepsuło, no może poza łatwym zarysowaniem plastików w bagażniku
6-lat, 110tys km i ... żadnej poważnej usterki ! Nawet silnik 2.0 TSI (często uważany za "niepewny") po chip tuningu praktycznie nie bierze oleju !)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 211KM 155kW [l/100km]

9,8