Ocena kierowcy - Seat Altea Standard

260781, ponad rok temu
Silnik 1.6 Mpi 102KM 75kW
Rok produkcji 2005
Seat Altea Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW 2004-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładny design, sporo miejsca.
Układ elektryczny : Tandeta
Auto, praktyczne i raczej niezawodne w moim przypadku 1.6MPI/LPG Tanie i łatwe w serwisowaniu. Mechanicy doskonalę sobie radzą z tą mechaniką. Prosta konstrukcja, zapewnia spokój ducha. Niestety jak dla mnie bardzo głośne, nie spodziewałem się tego po takim samochodzie. Dochodzi do tego skrzynia 5biegów która ewidentnie nie nadaję się na trasy. Auto dobrze sprawdza się w mieście, dużo miejsca z przodu jak i z tyłu pojazdu, bardzo wygodnie można podróżować w 4 dorosłe osoby. Bagażnik troszkę mały, więc polecam wersję XL jak ktoś planuje dalsze wypady z całą rodziną albo box dachowy.
Trwały i niezawodny osiołek.
Zdecydowanie za krótki 5 bieg, brak 6stki daje się we znaki. Głośno jest w samochodzie po przekroczeniu 100km/h
Nie mam zastrzeżeń prowadzi się ok, zawieszenie sztywne.
Może się podobać a do tego bardzo przestronne.
Dobra
Dobra
U mnie trochę nie domaga, auto ma ponad 200tyś km. Nie grzeje jak trzeba, podczas jazdy grzeję umiarkowanie, bo zatrzymaniu pojazdu wyraźnie idzie odczuć słabsze grzanie. Być może to kwestia zużytej pompy wody albo nagrzewnicy. Słabo działają też, nadmuchy.
Bardzo dobrze, nie można narzekać, miejsca jest wystarczająco, w tym segmencie świetny wynik.
Dramat, nie mam pojęcia kto to projektował ale ewidentnie poszli po taniości, jak w puszce.
Dupy nie urywa :-)
OK
Te mechanizmy podnoszenia szyb i zamki w drzwiach to jakiś żart. Dramatyczna jakość tych podzespołów.
Raczej na tym polu auto wypada dobrze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Mpi 102KM 75kW [l/100km]

8,7