Ocena kierowcy - Seat Altea Standard

Alteista, grzesiania@interia.pl, 18 lat temu
Silnik 1.6 Mpi 102KM 75kW
Rok produkcji 2004
Seat Altea Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW 2004-2015 - Oceń swoje auto
Bardzo przyzwoity samochód. Nigdy nie miałem Seata i w zasadzie ten zakup był w ciemno. Ale nie żałuję. Jedyne co mogliby poprawić to przyciemnić wściekle niebieską kontrolkę od długich świateł na tablicy zegarów. Oślepia w nocy. Już myślę o altei ale 2,0 benzyna. Bo te niemieckie diesle za bardzo przypominają traktory...
oczywiście za słaby do prawie 1400 kg auta ale jaka elastyczność!!! Zmienna długość kolektora dolotowego dała max moment obrotowy przy niskiej prędkości obrotowej silnika-wydaje się, jakby się jeździło 1,8 a nie 1,6(C-max 1,8 nie ma co tu szukać)
Krótkie, pewne przełożenia wchodzące z niewielkim oporem. B. rzadko hacząca jedynka...
Do tej pory nie jeździłem takim samochodem- pewnie się trzyma na każdej nawierzchni, uwielbia zakręty- wtedy żaden "bolid" mu nie dorówna!
Nieco za grube przednie słupki-ale tam są wycieraczki. Wycieraczki te zbierają brud z całej przedniej szyby(!) oprócz malutkiego trójkąta za wstecznym lusterkem. Nigdzie tak nie ma!!!
Wszystko pod ręką i bez udziwnień w stylu Renault Scenic
Dziwię się temu co napisał VoodoGT bo już w wersji reference jaką mam są w standardzie bardzo wydajne nawiewy na tył(podwójne na miejsce, pod przednimi siedzeniami). Także nigdy, nawet w deszczowe dni nie zaparowała mi przenia szyba lub jakakolwiek inna. Mam półautomatycznego klimatika i działa lepiej niż np. automatyczna klima w Hondzie Civic. Ogrzewanie bardzo szybko zaczyna działać- w zimie po kilometrze już dmucha ciepłym powietrzem
Bądźmy szczerzy-tylko dla 4 osób
Mogłoby być lepiej, za bardzo szumią fabryczne gumy
mam nadzieję, spalanie takie jak u konkurencji
Za 65 000 można było kupić tylko jakieśgoś archaicznego już Chevroleta Rezzo/tacuma/. Ale to nie ta klasa auta- nowoczesna konstrukcja, bezpieczeństwo na 5*, a wygląd -extra! mam nadzieję, że wart jest każdej złotówki. Brakuje tylko odtwarzania plików MP3
Nic, nic absolutnie
Nic do tej pory.