Ocena kierowcy - Seat Altea Standard

Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Seat Altea Standard 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pa3 wyżej.
Układ elektryczny : Czasem gasło tylne światło postojowe.Wypaliła się blaszka w uchwycie żarówki.Podobno to częsta usterka?
Doskonałe auto dla Tatuśiów lubiących się wyróżniać na ulicy! Altea ma "zadziora",którego brak np:bliźniaczemu VW PLUSowi,czy C-MAXowi.Świetnie jeździ i wygląda.Polecam dobrze wyposażone egzemplarze.Mogałby mieć większy bagażnik,ale jak ktoś ma więcej do wydania i po3ebuje większego kufra,polecam XL(dla nas na razie za drogi).
silniki VW z pompowtryskami do kulturalnych nie należały nigdy,ale wybrałem 1,9 bo jest mało awaryjny(w stosunku do 2,0),łaskawie obchodzi się z paliwem,mógłby mieć tylko kilka KM więcej. Niedawno zrobiłem chiptuning(modernizacja programu w procesorze sterującym pracą silnika),dała 138KM/4050rpm__322Nm/2250rpm(sprawdzone na hamowni)!! Autko dostało TAAAKIEGO KOPA,że hej!!!100km/h robi w ok10s(org12,3s),poza tym silnik "ciągnie" juz od 1500obr i szybko reaguje na dodanie gazu.Przy spokojnej jeździe nawet mniej pali(ok 0,3-0,4L/100km-wg wskazań komp pokł)
Dla mnie jest SUPER!Biegi wchodzą gładko a dzwignia ma krótkie skoki. Żona też sobie chwali.
Auto jedzie jak po szynach!!!Może brak mu komfortowych właściwości,ale jak ktoś chce "tapczan" to niech sobie kupi "amerykańca" lub "dużego francuza"!!Lubie "pojeźdźić po zakrętach",a to auto daje dużo frajdy! Doskonale reaguje na polecenia kierowcy. ESP czuwa i jeśli po3eba reaguje całkiem "nienerwowo".
Duże i mocno przesunięte do przodu słupki A,są zmorą wielu aktualnie produkowanych modeli różnych marek!! Idzie się do nich przyzwyczaić. Tył ALTEI,jaki jest każdy widzi....ładnie wygląda...ale kiepsko widać.Mimo kilku m-cy posiadania,wciąż nie wiem gdzie "zaczyna się przód" i staje kawałek przed krawężnikiem!
Fotele przednie-REWELACJA,z tyłu jeżdżą tylko dzieci,ale też są ZACHWYCENI(2latek po 1szym wejściu,rozejrzał się dookoła i skwitował krótkim "aja seat!!",a teraz prawie płacze jak już dojeżdżamy do domu!! Przełączniki "pod ręką" a ich obsługa intuicyjna.
Mamy 2strefowy klimatronik i "daje rade" nawet w gorące dni szybko wychładza wnę3e i utrzymuje komfortowy klimacik!
Mam 190cm wzrostu i fotela nie odsuwam do końca a starszy syn nie wbija mi kolan w plecy(co miało msce w poprzednim aucie),to chyba wystarczający komentarz??
Dla mnie BOMBA! 150km/h i z zewnątrz ŻADNYCH HAŁASÓW POWIE3A opływjącego auto(+nowe opony michelin energy)!!Silnik mruczy całkiem przyjemnie,a jak komuś przeszkadza niech wybierze z benzynowym 1,6 FSI.
Zużycie paliwa jest całkiem przyzwoite,zważywszy że auto waży prawie 1600kg.Najlepszy mój wynik to 5,2 na trasie po Polsce(rodzinka 2+2).W mieście nie przekracza 7,5,ale i ja i Żonka lubimy ostro ruszyć spod świateł!Jeszcze się nic nie popsuło ale części do aut grupy VW są szeroko dostępne w zamiennikach o różnych cenach i jakości,więc ewentualnych problemów nie należy się spodziewać.Po zakupie wymieniałem: olej(specjalny do pompowtrysków ponad30pln/L),filtry(są zamienniki nawet FILTRONA!!) i paski(na tym nie warto oszczędzać !)
Tania nie jest,ale w końcu to VW w garniturze od Silvy i....JAK WYGLĄDA...!!
Na razie nic. Gasła tylna żarówka postojowa.Wypaliła sie blaszka w uchwycie żarówki.
Odpukać.....JEŹDZI! Po 14mcach i przejechanych 16tyś km(głównie miasto i okolice),nadal bez kłopotów i nawet -25stC nie robiło problemów! Po 2 latach i niecałych 30tys: tuleje wahacza prawy/przód, po 3 latach i ok 40tyś:tylne tarcze, klocki i amortyzatory,

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

6,3