Ocena kierowcy - Seat Altea Standard

lepski, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Seat Altea Standard 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Baaaaardzo oszczędny przy spokojnej jeździe. Ma parametry porównywalne do aut z niższej klasy!
Pierwsze moje auto, którego trudno się czepiać.
Równomierna praca. Małe zużycie paliwa. Brak problemów z olejem. Dobrze zachowuje się zimą. Niezłe przyspieszenie jak na takie duże auto z motorem 105 KM.
Dobrze by zrobiła skrzynia sześciostopniowa. Ogólnie brak problemów z przerzucaniem biegów w górę i w dół. Przy bardzo małej szybkości lepiej używać jedynki niż dwójki. Chyba ze względu na ciężar, przy małej wprawie - wyczuciu, jedynkę i dwójkę łatwo zadławić.
W porównaniu do moich poprzednich aut, Altea ma bardzo dobry skręt i mocne wspomaganie. To ostatnie jest na tyle dobre, że wielu znajomych uznaje je za zbyt miękkie. Mnie ono przypomina C3 i uważam to za zaletę tego auta.
To chyba jedyny słaby punkt tego auta. Przedni słupek bardzo ogranicza widoczność. Tyłu prawie się nie widzi. Jeśli ktoś ma mało wprawy, to konieczne są czujniki cofania. Dla jeżdżących po \"ciasnych\" parkingach przydadzą się czujniki na przednim zderzaku. Jeszcze gorzej miałem w C3 więc jestem do tego przyzwyczajony...
W zasadzie wszystko jest na swoim miejscu. No może, jak na dzisiejsze czasy przystało, dostęp do gniazda AUX jest kiepski i wyraźnie brak podłączenia USB i podłokietnika prawego. No i ta widoczność... Są to jednak mankamenty, z którymi można żyć.
Szkoda, że nie mam osobnej sekcji grzania na tylną część kabiny.
Bardzo dużo miejsca na tylnych fotelach. W kabinie jest dużo przestrzeni. Troszkę kiepskie jest ustawienie fotela kierowcy, bo ciągle mam uczucie siedzenia na jego lewym rancie, a nie centrycznie.
Można spokojnie słuchać radia (zwłaszcza jak \"ładnie\" gra).
Mój egzemplarz prawie nie pali ;) Przy motorze 1.9 w dieslu spala mi około 5,5 l/100 km w cyklu mieszanym. Dodam, że więcej jeżdżę poza miastem (dojazdy do pracy). Na niektórych odcinkach po około 20 km, potrafi spalać nawet około 4,2 - 4,3. Zimą palił mi około 5,8. Bywało jednak, że w tym czasie schodził do 4,9 lub wskakiwał na 6,8. Oczywiście spalanie jest zależne od deszczu, śniegu i klimatyzacji (ta ostatnia podnosi spalanie nie więcej niż pół litra).
Jeśli się na siłę czepiać, to kłopotem jest słabe zbieranie deszczu przez wycieraczki. Moje raczej zamazują niż wycierają.
Chyba pierwsze moje auto bez usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,6