Ocena kierowcy - Seat Altea Standard

Drasek, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR 140KM 103kW
Rok produkcji 2006
Seat Altea Standard 2.0 TDI CR 140KM 103kW od 2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik pozytywnie zaskakuje, przy gabarytach auta nawet po załadowaniu \"do pełna\", przyśpiesza się bardzo dobrze. 170konna wersja pasuje idealnie do moich potrzeb. Myślałem że będzie trochę awaryjna, ale ma już około 66 tysięcy km przebiegu i chodzi jak nówka z salonu.
Układ elektryczny : uszkodzenie czujnika przepływu spalin, spowodowało zamulenie samochodu, wymiana cofnęła wszystkie objawy
Altea FR wywarła na mnie bardzo ogromne wrażenie, jazda nią po naszych polskich drogach jest czystą przyjemnością, na dalsze trasy zagraniczne również idealnie się nadaje. Czy jadąc spokojnie, czy jadąc ostro Altea pozostawia po sobie bardzo dobre wrażenie.
Silnik jest bardzo elastyczny, przyśpieszanie to czysta poezja. Na hałas w kabinie samochodu narzekać nie można, jest bardzo przyzwoicie wyciszona. W mojej Altei jedynie narzekam na dosyć irytujący szum przy wyższych prędkościach, wydaje się jak by uchylone było okno, w ASO Seata powiedzieli mi iż można to naprawić wymieniając uszczelki w drzwiach.
W mojej Altei mam biegową skrzynię, na trasach idealne rozwiązanie, na piątym, szóstym biegu można osiągnąć dobre wyniki w spalaniu, a i też poziom hałasu w samochodzie jest niższy, na innych biegach na hałas i pracę silnika również nie można za bardzo narzekać.
Układ jezdny bardzo przyzwoity, jazda z wyższymi prędkościami krętymi drogami sprawia wiele frajdy. W mieście na zwrotność Altei nie można narzekać, choć czasem parkowanie prostopadłe trzeba wykonać na 2 razy bo brakuje trochę skrętu.
Widoczność z miejsca kierowcy dobra, przy moim wzroście (196cm) widać dużo i dobrze, trochę przeszkadza przedni słupek przy pokonywanie zakrętów w lewo, zasłania widoczność. Widoczność przy parkowaniu jest bardzo dobra, w każdym kierunku bez problemu widać przez szyby.
Wykonanie i usadowienie większości przycisków, dźwigienek itp. jest bardzo dobra, trochę trzeba się przyzwyczaić do umiejscowienia pokrętła regulacji lusterek, jest umiejscowione na tuneli środkowym. Obsługa radia bardzo intuicyjna i bezproblemowa.
Klimatyzacja dwustrefowa jest bardzo wydajna, w gorące lata można bardzo szybko schłodzić wnętrze auta. W zimę ogrzewanie też bardzo wydajne, szybko nagrzewa się w środku. Bardzo cenię sobie również funkcję szybkiego odparowywania przednich szyb, dosłownie w kilkanaście sekund mamy pełną widoczność bez zaparowanych szyb.
Miejsca w samochodzie jest dosyć dużo, na długie trasy można w 4 bardzo komfortowo jechać, przestrzeń bagażowa również bez zastrzeżeń. Fotele są bardzo wygodne, przednie bardzo dobrze trzymają na zakrętach, tylne trochę gorzej, ale nie ma jakiejś dużej różnicy miedzy przodem, a tyłem.
Wyciszenie dobre, przy wyższych prędkościach poziom hałasu w samochodzie jest zadowalający, było by lepiej gdyby nie wada fabryczna uszczelek drzwi(zdaniem ASO). Przy wyższych prędkościach wydaje się jakby było uchylone okno.
Moja Altea ma już 4 lata, ja używam ją od 2 lat i w ciągu tego okresu nie było żadnych większych wydatków. Jedyna awaria jaka wystąpiła to uszkodzenie czujnika przepływu spalin co spowodowało \"zamulenie\" auta, początkowo objawy sugerowały mi zapchanie filtra cząstek stałych, co w najgorszym wypadku w naprawie jest drogie. Na szczęście skończyło się wymianie czujnika (ok.200zł). Moja Altea jest w wersji FR, silnik 2.0TDI 170koni, spalanie bardzo mnie zadowala, na trasie lub przy spokojnej jeździe potrafi naprawdę zaskoczyć mimo mocnego silnika, no a wiadomo przy ostrzejszej jeździe spalanie wędruje niestety w górę.
Auto kupiłem używane, więc stosunek jakość/cena oceniam bardzo dobrze, niestety przeglądając konfigurator Seata, wybierając takie same opcje jakie posiadam w swojej FR\'ce cena nowej Altei FR trochę przeraża.
Niezawodność oceniam ba dobrą, a nawet bardzo dobrą. Od nowości przez 4 lata, jedyne usterki to poluzowanie się maskownic głośników co powodowało słyszalne \"trzaski\" w czasie jazdy, usterkę łatwo usunąłem podkładając kawałki papieru w miejscach mocowani ;) Inne usterki jakie się pojawiły to powiększenie się szpar miedzy plastikami w bagażniku, pomogło ściągniecie i wymiana korków trzymających. Żadnych innych usterek w \"drobiazgach\" nie znalazłem. Wiec z wykonania i trwałości wnętrza jestem bardzo zadowolony.
Przez 2 lata od czasu zakupu Altei nie było żadnych poważnych usterek, prócz wyżej opisywanego uszkodzenia czujnika przepływu spalin. Auto od strony mechanicznej jest bardzo przyzwoicie wykonane i mimo dużej mocy (170km) bardzo trwałe, spodziewałem się szybszego zużywania się części napędowych itp.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR 140KM 103kW [l/100km]

7,1