Ocena kierowcy - Seat Arosa I

cubic, 13 lat temu
Rok produkcji 1998
Seat Arosa I 1.0 50KM 37kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : widoczność i cichy silnik, zwrotny, w sam raz do miasta
Układ hamulcowy
małe, zwinne, ekonomiczne, ale obrzydło mi ilością i kosztami usterek. do tego ta \"moc\" przed wyprzedzaniem ciągnika, trzeba się 2 razy upewnić czy nic nie jedzie z daleka, zmówić zdrowaśkę i zacząć wyprzedzać
cichy silniczek, ale o elastyczności można pomarzyć, jest to typowy miejski samochodzik, więc przy 100km/h już są naprawdę wysokie obroty.
niby bez większych zarzutów, ale jak dla mnie (ponoć w większości konstrukcji VW) piąty bieg trzeba dziwnie wrzucić prawie, że po łuku, ale to moja własna opinia.
Troszeczkę nadsterowny, ale można wytrzymać.
przednia szyba - super widoczność, jak na dłoni :) na pozostałe szyby, choć małe, nie można narzekać
szybko się w zimę nagrzewa, w lato też ujdzie, szyby szybko odparowywują
z tyłu to chyba dzieci mogą tylko usiąść przy 2 os z przodu. Kierowca i pasażer mają za to sporo miejsca
silnik nie pracuje głośno, ale co do plastików w środku.. wszystko trzeszczy i piszczy. Nie wiedziałem gdzie to wsadzić więc piszę to tutaj.
spalanie jak najbardziej w normie, ale koszty napraw, choć nie za wysokie, to ilością zabijają.
benzyny nie pali dużo, ale niestety koszty utrzymania.. ciężko..
masakra, nie chce mi się wszystkiego wyliczać, ale jest tego sporo, m.in. tapicerka od drzwi odchodzi, skrzypi mechanizm otwierania w fotelach, plastiki źle spasowane stukają, uszkadzają się klamki od środka (2 razy już wymieniany uszkodzony element), tylni spryskiwacz nie działa, niby drobiazgi, ale upierdliwe
przez 2 lata wymieniłem w tym samochodzie części przekraczające wartość samochodu. mnóstwo tego, zacznę od niedziałającego cały czas ABS-u i rozkładania rąk kolejnych mechaników w związku z tym problemem, miska olejowa, kopułka i palec, świece i przewody, uszkodzona cewka, łożyska, tuleje wahaczy, tarcze i klocki, wycieki z rozrządu, wydech i inne. do tego karoserie zaczyna zżerać rdza, więc czeka mnie z kolei blacharz

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 50KM 37kW [l/100km]

6,3