Lista ocen Seat Ateca (27) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~similar
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
chyba najlepszy kompromis jakościowo cenowy z czwórki VAG: Ateca, Karoq, Q3, Tiguan. Full wypas kosztował niecałe 126 tys zł (kupiony jako nowy u Łódzkiego dealera w marcu 2018 roku, produkcja październik 2017 rok). Koszt serwisu do przeżycia (najniższy w grupie VAG) - pisałem o tym powyżej, serwisowanie co dwa lata, długa gwarancja. jedynie opony zimowe sporo mnie kosztowały przy tej wielkości...
~Karol
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Dobrze wyposażona wersja Style z dużą ilością dodatkowego wyposażenia, 4x4 w automacie - 113tys. Konkurancja wysiada bo nie ma obecne na rynku takiego samochodu :) Aby mieć 4x4 to albo trzeba wziąć full wypas albo śmierdzącego diesla, w obu przypadkach cena jest dużo wyższa. Seat ma największą możliwość kombinacji wyposażenia wyłącznie pod siebie, to dla mnie największa zaleta.
~Fascynat
SUV Facelifting 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Za 120-140 tyś możemy mieć bardzo bogatą wersję (radary prędkości, wirtualny kokpit, tempomaty, elektryka foteli, automatyczna skrzynia, skóry/alcantara, navi, komputerów z 20 do systemów multimedialnych itd, itd, itd) generalnie potocznie full albo i więcej Więc bardzo wysoko oceniam te proporcje bo wydaje się że naprawdę nie jest przesadzona cena
~APK
SUV 2.0 TSI 190KM 140kW
Samochód ogólnie nie jest tani bo cena napompowana jest modą na SUVy. W ogóle samochody są drogie jak cholera. Przy tej cenie przydałaby się wyższa jakość niektórych tworzyw. Poza tym, kieszenie na drzwiach i schowki powinny być wyścielone jakimś materiałem. Zasadniczo wychodzi taniej niż VW, ale np. drożej niż KIA Sportage.
~Hubert M.
SUV 2.0 TDI 190KM 140kW
Porównam tak: za Tiguana w tym samym wypasie wyposażenia, na tej samej podłodze (ATECA/KAROQ/TIGUAN to ta sama podłoga robiona w Czechach w Kvasnicy) w VW chcieli 35k więcej, więc na tej podstawie stwierdzam, że stosunek ceny do jakości jest absolutnie wyważony.
~Marol
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Na razie jeszcze trudno jednoznacznie powiedzieć ale jakość wykonania jest dobra i awarie się nie zdążają (młode auto). Cena akceptowalna w zależności co kto od auta oczekuje. W moim wypadku jak do tej pory jest OK, koszty serwisu i wydatki na eksploatację akceptowalne.
~Basowka
SUV 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Według mnie jakiś księgowy dobrze to liczył, ponieważ auto nie jest za drogie, w niektórych miejscach jest trochę przyoszczędzone, ale finalnie ok. Dla porównania tiguan w tej cenie nie ma wielu funkcji w tym świateł led z przodu.
~Kajetan
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
Dość drogi, bo wnętrze jest w wielu miejscach plastikowe (twardy plastik). Gdyby to poprawić na pewno łatwiej by się przełykało tę kwotę. Od prestiżu odejmuje też zastosowanie zwykłych żarówek na tylne kierunkowskazy.
~JACATECA
SUV 1.6 TDI Ecomotive 115KM 85kW
Lepszej jakości plastiki tylko w górnej częsci deski rozdzielczej. Poniżej słabe dziadostwo. Materiał siedzeń OK. Gdyby nie te plastiki i jakość montażu samochód wart swej ceny.
~similar
SUV 1.4 EcoTSI 150KM 110kW
nie będę się rozpisywał w tym miejscu - mam nadzieję że awarii nie będzie - konfigurację cenową Seat zrobił w tym modelu bardzo dobrą... koszty serwisu tez niższe niż u VW... zobaczymy