Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

Konor, 10 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2000
Seat Cordoba II Sedan 1.4 16V 75KM 55kW 2000-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo ekonomiczny, co przy mojej nodze nie zdarza się często.
Karoseria : Pojawiająca się rdza na tylnej części progów przy łączeniu z podwoziem
Samochód prezentuje się bardzo dobrze, jeździ jeszcze lepiej niż wygląda, a jazda nim to przyjemność zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Pojemny bagażnik zmieści sporo bagaży na dłuższy wyjazd, a silnik nie spali przy tym za dużo.
Silnik pracuje bardzo równo, nie bierze oleju. Kiedy potrzeba przyspieszyć, wystarczy dać mu po prostu gazu, nawet bez redukcji odczuwalne jest przyspieszenie. Rzecz jasna, nie jest to sportowy wóz, który ma kosmiczne przyspieszenie, ale wystarczy do zwykłego użytkowania.
Z rzadka mam kłopot z 2, jakby nie dochodziła do końca, ale jest to problem sporadyczny, sama skrzynia chodzi bardzo lekko, można ją obsługiwać samymi palcami.
Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi, reaguje prawidłowo na każdy ruch zależnie od jego natężenia, nie ucieka na boki.
Z dodatkową częścią lewego lusterka, która poprawia widoczność w tzw. martwym polu, widać na drodze naprawdę dużo. Szyba z tyłu na tyle szeroka, że przy patrzeniu w lusterko wsteczne widać wszystko, co jest za samochodem.
Nawiewy działają bardzo dobrze, regulacja komputerowa, a nie na pokrętle jest według mnie o wiele wygodniejsza i daje jakby większą kontrolę nad siłą nawiewu, a wielostopniowa regulacja temperatury jest tu najlepszą opcją.
Dla wyższych osób siedzących z tyłu może być czasem troszkę za ciasno, szczególnie, jeśli osoby siedzące z przodu odsuną za daleko fotele. Ale przy optymalnym ustawieniu, wszyscy mają dość dużo miejsca, aby wygodnie przejechać dłuższe trasy.
Przy wyższych prędkościach może być trochę głośno, kabina czasami słabo wytłumia, ale spokojnie można się do tego przyzwyczaić. Jeśli droga jest równa, to w zasadzie po kilku chwilach nie ma problemu z wyciszeniem.
Samochód jest bardzo ekonomiczny, jeśli chodzi o spalanie paliwa - średnie spalanie trzyma się w graniach 6,5 litra w cyklu mieszanym. Koszty napraw - póki co nie byłem jeszcze zmuszony do naprawiania czegokolwiek. Ale z tego, co widziałem na stronach sklepów motoryzacyjnych, samochód jest ekonomiczny również pod tym względem (część części pasuje z innych samochodów koncernu VAG)
Kwota, za jaką kupiłem ten samochód była powiedziałbym nawet za niska, bo samochód jest warty nawet więcej.
Właściwie poza brakami, które były w momencie zakupu samochodu (gumki na włącznik świateł w drzwiach, nakrętki na zamknięcia w drzwiach, wycieraczka do wymiany), nie musiałem niczego dokupywać, a i te drobiazgi były stosunkowo tanie.
Brak poważniejszych usterek. Od zakupu świeci mi się kontrolka silnika (sonda lambda), ale to tylko zwykły błąd komputera, bo spalanie jest praktycznie doskonałe po wyczuciu samochodu i gazu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V 75KM 55kW [l/100km]

6,8