Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Sedan

Frankos, 17 lat temu
Rok produkcji 2001
Okres użytkowania: 5 lat
Seat Cordoba II Sedan 1.4 75KM 55kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony :)
Silnik trochę mułowaty ale jest to przecież 1,4 to nie można zbyt wiele od niego wymagać. Generalnie przez 5 lat zmienialem tylko olej i nic poza tym z nim ne robiłem.
Żadnych problemów. Zmienia się biegi i tyle się nią interesuję.
Dla mnie ok. Ani za miekki, ani za twardy. Po 5 latach na naszych drogach amartyzatory zużyte zaledwie w 30-40%.
Początki były trudne - przesiadłem się z Fiata 125p - ale obecnie parkuję z zamkniętymi oczami z dokładnościa do kilku mm bez czujnika.
Fajny wygląd z przodu, tyl troche przestarzały - badziewne odblaski na całej długości klapy bagażnika(wersja kombi Vario). Poza tym mimo kombi bagażnik trochę z mały jak na moje potrzeby - ale to moje subiektywne odczucie.
W zimie grzeje bez zastrzeżeń. Klimy nie ma - więc bez komentarza.
Z przodu miejsca dość - jednak bez rewelacji. Z tyłu ciasno - 3 osoby jadą niezbyt wygodnie. Generalnie to VW więc wrażenia podobne do jazdy niemieckim czołgiem ale taka uroda tych samochodów.
Cicho nie jest ale rozmawiać da się normalnie nawet przy 130 km/h.
Przeciętnie - miasto 8-9 l. /100 km, poza 6-7 l. /100 km.
Po 5 latach użytkowania mogę śmiało powiedzieć, że samochód wart każdej złotówki, którą na niego wydałem!
Po pięciu latach wymieniłem wydech bo zaczął rdzewieć - jak powiedział mechanik mogłem na nim przejechać jeszcze ze 20 tys. Poza tym najpoważniejsze usterki to przepalone żarówki i raz nieszczelny wentyl w oponie po zmianie opon na zmiowe ;)
brak poważnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]