Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

freeman53, 14 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : W miarę przestronna , ładny wygląd.
Inne : kostka stacyjki (nie kupujcie taniej bo wymiana następna po kilku miesiącach) u mnie wymiana trzeciej
Silnik : termostat
Przeniesienie napędu : uszkodzenia łożyska w skrzyni biegów, pękniety pierścień dociskowy.
Dobre autko na codzienną jazdę ,gorzej na użytkowanie codzienne w trasie.
Silnik dość głośny,ale dynamika w mojej ocenie dobra. Słyszałem opinie kolegów o małej dynamice silnika,szczególnie po zapakowaniu pięciu osób lecz w moim przypadku nie odczułem tego (a przesiadłem się właśnie z Toyoty z żwawym silnikiem o mocy 105 koni)
Typowa skrzynia biegów volkswagena.Nie ma większych problemów. Dość wysoki moment obrotowy. Samochód na zakupy lub na krótkie trasy (odczuwalne dopiero na autostradach-tam potrafi dać się we znaki). Wokół polskiego tzw komina bez zastrzeżeń.
W mojej opinii to największa zaleta tego samochodu, ładnie wchodzi w zakręty, wysoki na podwoziu w wszędzie się wciśniesz (a gdy haczysz o każdą górkę to naprawdę bywa upierdliwe).
Bez zastrzeżeń. Wiem że już znacznie gorzej jest w Cordobie. Na tylnych siedzeniach widoczność znakomita (córka 9 miesięcy przestała krzyczeć podczas podróży , teraz może sobie więcej przez szyby obserwować)
Bez zastrzeżeń.
Dotychczas nie miałem żadnych problemów,klimatyzacja bez zastrzeżeń.
Pasażerowie super jak na takie małe autko.Przód be zastrzeżeń.
Sinik głośny (ale miał uszkodzony układ wydechowy i do swojej pierwotnej formy już nie doszedł ). Poza tym w środku nie jest głośno, wyciszenie odgłosów dobre.
Lubi zdziwić negatywnie. Nie należy do najoszczędniejszych9proównując do aut matki Renault, Fiat o silnikach podobnej mocy. Czasami wysokie obroty potrafią opróżnić bak. Po podróży przy 130/140 autostradą zrobił spustoszenie (oczywiście biorąc pod uwagę że to malutki silnik 60 koni)
Tanie auto o ładnej sylwetce, tanie części prosta w budowie.
Kostka stacyjki (wymiana trzykrotna),termostat (albo ja mam pecha albo pojazdy z rodziny Volkswagena mają z tym problem).poza tym przed dwa lata brak problemów.
Problem ze skrzynią biegów (poważniejsza naprawa)lecz pojazd był po kolizji przed kupnem był naciągany i mogły to być problemy związane z tą wcześniejszą kolizją która ujawniła się później.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

8,2