Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

mariusz147, 11 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
17 letnie auto do którego dzisiaj wsiadam i jadę trasę 1000km bez najmniejszego strachu o awarię, nigdy nie stanąłem w polu. :) a wymagać cudów od tego auto można było 15 lat temu nie dzisiaj, dzisiaj to dobra propozycja na pierwsze auto dla młodych kierowców!
co tu dużo pisać, silnik mały starej generacji, nie sposób porównywać go z nowyszymi jednostkami. Silnik niezawodny i przyjazdny, serwis robiony na czas i nie ma z nim najmniejszych problemów, autko jest leciwe a pomimo to poruszam się nim w Holandii robiąc około 30000 km rocznie i nie zawodzi. Bierze trochę oleju, ale da się to przeżyć, Do wyprzedzania się nie nadaje ;) w końcu to całe 60 koni, ale daje radę.
5 bieg wadliwy, sam wymieniałem skrzynie przez to że straciłem właśnie 5 bieg, w warsztacie od razu wiedzieli o co chodzi, to jest częsta usterka, tak więc skrzynia słaba. Ponad to po wymianie sprzęgła zaciera się jakaś tulejka i sprzęgło chodzi bardzo ciężko, to również częsta usterka. Ale po wymianie skrzyni przejechałem około 50 tysięcy bez problemów, więc zależy na co traficie.
Miałem w mojej Izabelli krótsze spręzyny, siedziała nisko i pewnie w zakrętach, gorzej na garbach i wzniesieniach ale coś za coś. O fabrycznym zawieszeniu nie mam pojęcia, kupiłem ją na sportowym.
Szału nie ma, ale jak na rok 95 wszystko było na miejscu
długo się nagrzewa w zimie a brak klimy daje o sobie znać w lecie, ogólnie złe wrażenia
Auto z założenia było dla mnie, nie mam rodziny więc przeważnie jeździłem sam, góra w dwie osoby. Ale na trasę do Holandii pakowałem tam 3 pasażerów z bagażami, zapakowani po dach ale się jeździło.
silnik 1.4 i 8l - dużo
Kupicie to już za 2000zł więc co tu szukać
Pleumatyczny centralny zamek, nieszczelności i w konsekwencji brak centrala ;) Poza tym drobiazgi były ok
skrzynia biegów, posypany katalizator, dziura w kolektorze wydechowym,

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,9