Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

adi2474, 15 lat temu
Silnik 1.9 D 68KM 50kW
Rok produkcji 1994
Seat Ibiza II Hatchback 1.9 D 68KM 50kW 1994-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : bardzo niskie zurzycie paliwa i bezawaryjnosc.
Powiem tak auto nie jest piekne, kupiłem je do przemieszczania sie zwłaszcza po miescie do pracy trzeba jakos dojechac. Silnik jest głosny jak to w dieslu zwlaszcza przy odpalaniu na zimnym silniku, przy cofaniu to tapicerka tak sie trzesie ze wydaje sie jak by zaraz miala wyskoczyc na kolana. Ale po nagrzaniu chodzi tak cicho jak by nie bylo wiadomo czy to diesel. Skrzynia w moim modelu nie jest najlepsza troche ciezko wchodzi moze cos jes zurzyte mialem okazje sie przejechac takim samym tylko w benzynie i tam uklad kierowniczy jak i biegi wchodza rewelacyjnie u mnie to wina poprzedniego wlasciciela troche o niego nie zadbal. Jesli chodzi o zakrety to tragedia latwo sie nim rozbic to nie jest auto do szalenstw ja go kupilem zeby dojechac jakos do pracy. Zreszta czym tu szalec jak predkosc maksymalna u mnie na autostradzie to 160km/h i to ze zgorki pod gorke jes 150km/h wiec troche malo spodziewalem sie troche wiecej no coz malo konikow pod maska tylko 68KM i brak turbo daje we znaki pod gorke trzeba redukowac bo zdycha. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczylo ogrzewanie... a mianowicie ledwo co go odpale a po 1 km mam juz w srodku cieplo rewelacja bo do pracy mam jakies 10km. Dmuchawa zeby odparowac szyby to pokretlo musi byc na 4 moglo by byc mocniejsze ale stosunkowo szybko odparowoja szyby wiec tu jest plus. Przestrzeen w srodku no coz z przodu jest ok a mam 185 cm wzrostu i nie narzekam ale z tylu to tragedia moze w 5 drzwiowym jest lepiej. Spalanie moze byc malo pali ale nie wizcie jak pisza ze diesel spala im na trasie 4 litry leja wode to nie realne. jezdzilem roznymi autami ale jesli chodzi o diesla to od 6 do 6,5 litra w miescie nizej nie da sie zejsc natomiast na trasie to moze by i spalil 5,5 litra ale trzeba by jechac ok 110Km/h ja jechalem max predkoscia 150/160 km/h momentami hamojac do 90,60 i znowu gaz do dechy to spalanie bylo w okolicach 6,5 do 7 litrow wiec jak na takie katowanie to malo spalil. Tu mu daje na 5+ bardzo dobre spalanie. Cenowo ja za niego przeplacilem o jakies 2 tys ale mozna znalezc dobrego seata za rozsadna cene.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 68KM 50kW [l/100km]

Seat Ibiza II Hatchback