Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Seat Ibiza II Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Żywotność!
Godne polecenia niezawodne pojazdy. Zmieniliśmy naszą Ibizkę na troszkę większego Leona.
Pomimo że w większości jeżdżone mieście, na trasie nie \"muli\". Na autostradzie przepisowe 130 km/h utrzymuje bez problemu. Na zwykłej drodze z pełną obsadą odczuwa się brak koni przy wyprzedzaniu.
Biegi nie wchodzą zbyt płynnie szczególnie jedynka. Dobór przełożeń nie jest trudny, patrzysz na obrotomierz lub słuchasz silnika. Skrzynia bez awaryjna.
Żadnego pływania, tylko jazda pewna. To samochód nie dyliżans. Na zakrętach pewnie, wszytko trzymasz w kierownicy. Wspomaganie takie jakie powinno być. Mechanicy chwalą wytrzymałość i łatwy dostęp.
Żadnego przechylania, wychylania, obrotów. Ustawiasz lusterka i jedziesz. Bardzo dobre światła przednie. Z tył jesteś bardzo dobrze widoczny dzięki podwójnym żarówką i górnym diodom.
Jak dla mnie przy długich jazdach (powyżej 50 km) muszę dać sobie małą poduszkę pod lędźwie. Niby sportowo, a nie za wygodnie. Kierownica manualnie na pięć.
Moja Ibiza sprowadzona z ciepłej Francji. W zimie wolno się nagrzewa w kabinie. Musiałem zasłaniać część chłodnicy. Tym bardziej że trasy miejskie nie były zbyt długie.
Jak ktoś ma małe kopyta to można się nawet zdrzemnąć (z przodu). O rozwalaniu się na fotelach nie ma mowy. Auto małe. Albo parkowanie, albo leżakowanie.
Taki pojazd nie może być za cichy, w dodatku SDI. Minusem są szyberdachy. Przy setce trzeba je zamykać z powodu hałasu.
Ja, mechanik zadowolony. Obsługa stacji mniej, bo na prąd do dystrybutora wydadzą więcej niż Ibiza pali na setkę.
Tylko usterki eksploatacyjne.
Brak usterek w czasie 10 letniej eksploatacji. Raz musiałem jechać na reset błędu pompy wtryskowej.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 SDI 64KM 47kW [l/100km]

6,2