Ocena kierowcy - Seat Ibiza IV Hatchback 5d Facelifting

Rok produkcji 2013
Seat Ibiza IV Hatchback 5d Facelifting 1.2 60KM 44kW od 2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto prowadzi się wyśmienicie
Inne : Plastiki
Auto wygląda wyśmienicie, ma charakter. Silnik nie jest najmocniejszy, ale do spokojnej jazdy nadaje się idealnie, przy czym pali bardzo mało
Nie jest to silnik przeznaczony do szaleństw. Owszem, wyprzedzić się da i to łatwo, ale trzeba go dużo kręcić. Ogólnie na plus
Zmiana biegów to niemalże sama przyjemność
Doskonały, aż nie chce się wychodzić z samochodu
Nie jest idealnie, mogło by być nieco lepiej. Tylna szyba wydaje się być bardzo mała
Nie jest źle. Brakuje podłokietnika, którego można sobie dokupić
Zdarza się problem z zaparowanymi szybami i to dosyć często. Ale samo ogrzewanie działa bez zarzutów
Z przodu jest doskonale. Kierowca jak i pasażer mogą czuć się komfortowo. Tył jest nieco gorszy. Ludzie wyżsi i bardziej masywni mogą mieć drobne problemy ;)
Wyśmienite. Na postoju z włączonym silnikiem nie słychać go praktycznie w ogóle. Nie raz próbowałem jechać mając go wyłączonego, albo próbując go uruchamiać gdy był już włączony. Tutaj duży plus. Na obrotach da się go słyszeć, ale to trzy cylindry, więc wszystko tłumaczy
Posiadając auto trzeci miesiąc za wiele nie mogę powiedzieć. Miałem niedziałający klakson i muszę wymienić jeden halogen, ale wszystko to nie z mojej winy, bowiem auto było kupione jako używane. Od siebie dodam, że jeszcze nic mi się nie uszkodziło (odpukać) :)
Cena trochę wysoka jak na auto z takim silnikiem. Mimo to jestem zadowolony. Silnik wcale nie jest taki słaby, żeby skutera nie wyprzedził jak twierdzą niektórzy. Wypzedzić da się większość, tylko jak już pisałem, trzeba go kręcić.
Plastiki. Potrafią zdenerwować. Kilka odstaje, kilka nie było założonych jak trzeba. Jednak chyba tylko dlatego, że poprzedni właściciel niezbyt go szanował
Jak na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 60KM 44kW [l/100km]