Ocena kierowcy - Seat Ibiza IV Hatchback 5d Facelifting

Ibiza'79Wwa, 10 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR 143KM 105kW
Rok produkcji 2012
Seat Ibiza IV Hatchback 5d Facelifting 2.0 TDI CR 143KM 105kW od 2012 - Oceń swoje auto
Inne : Całość - silnik, zawieszenie, wygląd ..razem pasuję idealnie..
W sumie autko dla kierowców, którzy wiedzą co dobre i troche się znają na samochodach. A przede wszystkim lubią prowadzić i czerpią z tego dużą satysfakcję. No i przy takim spalaniu lubią jeździć DUŻO, nie tylko DYNAMICZNIE!
Poezja jeśli chodzi o brak dziury turbinowej i elastyczność. W mojej jest program na ponad 170KM i na niskich obrotach po prostu ODJEŻDŻA LEKKO (i BEZ WYSIŁKU i bez zbędnego hałasu... TAK JAK LUBIĘ! - 1.9 tdi był nawet pod tym względem lepszy..)
Po niemiecku - krótkie drogi a przełożenia dobrane w sam raz - przy 2 tyś obrotów ponad ok. 130 km/h (6 b), bardzo precyzyjnie, ale to w miarę nowy samochód.
Felgi 17 cali i twarde zawieszenie - trzeba to lubić. Ja lubię - jeżdżę różnymi sam. i zawsze miło jak jest miękko w innym sam., ale potem znowu cieszy mnie że Ibizka jest taka dynamiczna i zwrotna; a że trzęsie - nie jest to samochód dla emerytów.. A do tego nie straszy przy większych prędkościach..
Jest ok, choć w starej było lepiej ..tu są czujniki i NAWET się przydają :)
Siedzenia 'kubełkowate' i sztywne, a to sprawia, że jak robię jednego dnia 600-800 km to wysiadam i nie czuję pleców, jak w innych autach czasem; mała kierownica i dobra, niska jak na małe autko pozycja kier.;
Jest ok. Klimatronic robi dobrze.. , a ogrzewane siedzenia grzeją tam gdzie trzeba.. O parowaniu nic mi nie wiadomo - mały samochód.
Dla mnie ok - mam 186 cm więc dla niektórych szok/ czasem jeździ 2 pasażerów - jest ok. Jak trzech to już ja muszę siedzieć bliżej i jest źle.. Generalnie z tyłu jest b. mało miejsca i już ..za to parkowanie to luksus.
No cóż, ja wymieniłem całe CarAudio (6 gł plus tuba w bagażniku) - inaczej raczej by było źle ..a tak przy małych prędkościach i przy przyspieszaniu czasem ..nie słysze donośnego dźwięku tdi. Głośno i mało-komfortowo ..coś za coś.
Na razie nic tylko przeglądy. A że spalanie jest śmieszne to koszty także...
Jak na tak mały samochód cena wysoka, ale jak na taką ilość przyjemności, dynamiki, kosztów eksploat. i wyposażenia (biksenon, czujn. park/deszczu/świateł, podgrz. siedz./autom.klim/ autom.domykane i otwierane, przyciemn. szyby.) to myślę, że warto!
narazie tylko pokrywa pod silnikiem ..ale tdi tak ma.. polecam plastikowe oposki zaciskające.. jest wtedy spokój..
Napewno będzie to sprzęgło i dwumas (usterki to może nie są tylko części eksploat.) - przy takim momencie obr. 400nm to pewne, choć może do 200tyś km dojadę/albo ktoś inny bez wymiany :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR 143KM 105kW [l/100km]

6,2