Ocena kierowcy - Seat Ibiza IV Hatchback 5d

Rob, 13 lat temu
Silnik 1.4 MPI 85KM 63kW
Rok produkcji 2010
Seat Ibiza IV Hatchback 5d 1.4 MPI 85KM 63kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Lekka masa,dzięki niej autko jest bardzo zwinne.
Ogólnie uważam zakup za udany. Przede wszystkim jest to naprawdę ładne i zgrabne auto-w ładnym kolorze limonkowym w stylu Lambo prezentuje się na pewno lepiej od nowego Polo, 207, Corsy czy Clio. We wnętrzu,gdy spojrzymy na tanie plastiki to już nie jest tak fajnie. Silnik 1.4 jest wystarczający,spalanie mogłoby byc mniejsze. Zawieszenie jest przyjemnie sprężyste ale do takiego chyba muszą byc najpierw dobre drogi.
Mocy chyba wystarczy do sprawnej jazdy jak na takie lekkie auto,choc należy pamiętac, że Ibizka z tym silnikiem sportowcem nie zostanie. Na autostradzie robi się za głośny. Zaletą jest na pewno to, że to raczej sprawdzona konstrukcja.
Dośc przyjemne krótkie skoki,3 pierwsze biegi dobrze zestopniowane,fajnie by było jakby był szósty bieg na trasę-byłoby ciszej i ekonomiczniej ;)
Na zakrętach jest fajnie-sztywne zawieszenie robi swoje-świetnie trzyma się drogi,ale na miejskich dziurach to jest już kiepsko-już raz w ciągu miesiąca od odbioru auta z salonu regulowałem zbieżnośc,boję się o trwałośc tego układu...
Wszystko widac. Lusterka okey.
Poprawna,choc przycisk świateł awaryjnych kiepsko umiejscowiony-widzę, że nie tylko ja to zauważyłem. Tanie plastiki-to wkurza najbardziej.
Nie miałem okazji testowac klimy w ostre upały. Wnętrze nagrzewa się szybciutko.
Z przodu jest naprawdę nieźle,duża swoboda. Z tyłu trochę gorzej-jeśli usiądzie ktoś wyższy,na dłuższej trasie będzie ciężko.
Jak już wcześniej pisałem-na wysokich obrotach np. na autostradzie-jest dośc głośno.
W mieście chyba nie da się zejśc poniżej 7 litrów,ale w praktyce to tak koło 8 wychodzi,do 9 przy cięższej nodze. W trasie jest lepiej-spokojnie koło 6 litrów-gdy nie żyłujemy... Niestety nie jest to już najmłodsza konstrukcja i przy spalaniu to widac-jeśli chcesz jeździc na \"kropelce\" bierz mułowate trzycylindrowe 1.2 albo znacznie droższe TDI/TSI.
Niby nie odbiega bardzo od konkurencji ale żeby kupic porządnie doposażone auto to już naprawdę trzeba się przygotowac na wydatki.
Już trochę się plastik przy ustawianiu lusterka w drzwiach kierowcy poluzował, poza tym słabo zwijają się pasy bezpieczeństwa-zastanawiam się czy to usterka czy norma.
Na razie okey,oprócz tego że już raz musiałem ustawiac zbieżnośc po miesiącu jazdy na dziurawych miejskich drogach- boję się o trwałośc.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 85KM 63kW [l/100km]

7,8