Lista ocen Seat Ibiza IV SportTourer (14) - Silnik

Na liście zabraknie 2 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
SportTourer 1.4 MPI 85KM 63kW
Silnik poprawny. Mam aktualnie przejechane 124 tyś. Samochód jeździ od nowości na gazie. W salonie została założona do niego oferowana przez Seata instalacja LPG firmy BRC. Jak na razie zmieniam olej i filtry (ja to zawsze robię co 10 tyś km) wymieniłem też świece plus serwis instalacji LPG, tylne tarcze plus klocki, fabryczny rozrząd wymieniłem przy 115 tyś km - czyli standard nic złego się nie dzieje. Silnik o mocy 85 KM jest dla ludzi o...
~Muha
SportTourer 1.2 TDI CR 75KM 55kW
Jak na 1,2 TDI Duuuże spalanie. Minimum weźmie w okolicy 5l/100km. Jeździłem TYLKO na autostradzie i ze względu na potrzebę utrzymania predkości w okolicy 120km/h trzeba pedał mieć wciśniety dość głęboko, ze względu na malutki silniczek co wiąże się ze spalaniem w przedziale 6,5l-7,5l100km, a to jest spalanie, jakie osiągają pełnowymiarowe diesle DUŻY PLUS to maksymalne spalanie. Przy maksymalnej brutalności, jeździe do zapięcia obrotomierza...
~przemo_p
SportTourer 1.4 MPI 85KM 63kW
Jestem mile zaskoczony jego pracą, cichutki dopiero powyzej 3000/min jest głośniejszy, biegi zmienia się przy 2500/min bez żadnych szarpań. Mimo że jest jeszcze na dotarciu bardzo elastyczny jak na 85KM. Mam nadzieję że po dotarciu będzie jeszcze lepiej. Wiadomo że to już sprawdzona konstrukcja w odróżnieniu od silników TSI które mają 20KM więcej i kosztują 5100zł wiecej, a o historiach z pękaniem tłoków i korbowodów nie wspomnę.
~Maxc
SportTourer 1.6 TDI CR 90KM 66kW
Niestety słabe punkty już słyszalna dwu-masa, pierwsze symptomy, kultura pracy , silnik równomiernie oddaje moc , moment już od najniższych obrotów, staje się głośny pod obciążeniem ale w normie. w polączeniu ze skrzynia KFK , wypada trochę słabo na tle konkurencji MJTD(1.6) czy CDTI (1.6)
~Krzysiek
SportTourer 1.2 TDI CR 75KM 55kW
1.2 TDI CR 75KM Ecomotiv Bardzo udany zero problemów mamy 3 autka z tym silnikiem 2 ibizy i Polo zero awarii krytyka pod adresem tego silnika jest nie uzasadniona!!! może wynikać z nieciekawej dla ucha kultury pracy 3 cylindrowca ale jest to mimo wszystko bardzo udany silniczek
~oponet
SportTourer 1.2 TDI CR 75KM 55kW
Silnik daje rade mimo 75KM z 1.2 TDI.Kultura pracy 3 cylindrów wiadomo,ale tylko powyzej 3500obr jest dosc głośno,ale to dotyczy w sumie wiekszosci diesli.Turbina ciagnie od 2200obr, na wolnych obrotach tez duzo ciszej jest niz w poprzedim modelu.
~Piotrek
SportTourer 1.4 MPI 85KM 63kW
brakuje 15 km i by było super, do normalnej jazdy dobra dynamika i umiarkowane spalanie, przy 5 osobach i bagażu brakuje mocy, mały wyciek na pompie wody - ubytek 2 litry na 15 tys, przy wymianie rozrządu będzie nowa, teraz nie opłaca się naprawiac
~radek
SportTourer 1.4 MPI 85KM 63kW
silnik konczy sie docierac ale pracuje bardzo równo bez wibracji i cicho... elastyczność jest robi sie coraz wieksza
~T.J.
SportTourer 1.6 TDI CR 90KM 66kW
Dość dynamiczny i oszczędny. Umożliwia szybkie włączenie się do ruchu i bezpieczne wyprzedzanie.
~Darek
SportTourer 1.2 TDI CR 75KM 55kW
Masakra jak wczesniej pisalem... egr 2 razy wymieniony... czujniki kilkanascie razy...
Seat Ibiza IV SportTourer