Ocena kierowcy - Seat Leon III CUPRA 5d Facelifting

Krzysiek, 2 lata temu
Silnik 2.0 TSI 300KM 221kW
Rok produkcji 2018
Seat Leon III CUPRA 5d Facelifting 2.0 TSI 300KM 221kW 2017-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Jednak hałas na trasie. Nie jest to limuzyna, ale jednak męczy na dłuższą metę. Człowiek im starszy tym więcej spokoju potrzebuje.
Bardzo fajne, sportowe autko, rasowy hothatch, można powiedzieć, taki gokart. Całkiem znośny komfort (oczywiście w trybie comfort), nawet mimo 19 calowych felg i profilu 35 (Mercedes A AMG kolegi jest twardszy - brak DCC). W trybie Cupra potwór - każda reakcja na gaz, ruch kierownicą, w zasadzie tylko na autostrady. Manetki przy kierownicy genialne, pyk pyk jak w joysticku i bieg zmieniony. DSG w trybie comfort łagodne, w trybie SPORT i CUPRA błyskawica.
2.0 TSI 300 koni, czego chcieć więcej. Poprawione względem starszych wersji nie biorą oleju (więcej pierścieni zgarniających na tłoku). PS. Ja zmieniam olej co 10 tys km i polecam wszystkim, bo jednak chcąc nie chcąc przy jakimś wyprzedzaniu się wdepnie i wtedy panują ekstremalne warunki pracy dla oleju. Strzały z wydechu, poezja dla jakiegoś młodego gniewnego :)
DSG błyskawica. Obawiałem się automatu, ale teraz wiem że nie wrócę do manuala. w trybie SPORT I CUPRA jak bzyknięcie przelatującego komara.
No cóż, przód napęd więc z miejsca za bardzo nie poszalejemy. Start z Launch Control lepiej zatkać nos, bo pali gumy do 3 biegu :) Ale jak już się rozpędzi to jak przyklejony do drogi, zakręty ze szperą też poezja.
Bardziej agresywna bryła od zwykłego Leona. Ale i tak 90 % ludzi nie czai o co chodzi :)
Jak to w hatchbacku. Wszystko OK.
Grupa VAG więc ergonomia na najwyższym poziomie. Nieco nudne szare plastiki, ale nie jest to Mercedes. To ma zapierniczać, a nie pieścić zmysły :)
Kiedy ma chłodzić chłodzi, kiedy ma ogrzewać ogrzewa. Nie ma się co do czego przyczepić.
Z przodu spoko jak i wszędzie. Z tyłu szału nie ma, jak to w sportowym kompakcie, Co prawda 400 km w 5 osób + dwa psy dało radę, ale raczej nikt nie dojechał wypoczęty :)
Po mieście zwykły hatchback. Niestety wyciszenie nadkoli nie istnieje, od opon huk powyżej 120-130 km/h. Głośnik który buczy naśladując dźwięk silnika też po jakimś czasie wnerwia. Nie można go wyłączyć z ustawieć, trzeba odpinać. Silnik i przepalanki w trybie CUPRA oczywiście muzyka dla uszu dla młodego gniewnego. Ale ja już stary jestem i nieco więcej komfortu mi potrzeba (wyciszenie w BMW 1 żony jest dużo lepsze).
Jak na taką moc i sportowy sznyt bardzo spoko. Oczywiście na razie nic tylko leję paliwo i wymieniam olej. Spalanie też bez dramatu, spokojnie po mieście da się utrzymać 8-8,5, na trazie do ok 100 km/h nawet da się zejść ok 7. Oczywiście górnej granicy nie ma :) Przy 140-150 km/h 10-12 litrów
Najtańsze 300 koni na rynku :)
Nic się nie dzieje przez 2,5 roku i 45 tys km.
Nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 300KM 221kW [l/100km]