Ocena kierowcy - Seat Leon III CUPRA ST

Wojas233, 4 lata temu
Silnik 2.0 TSI 280KM 206kW
Rok produkcji 2015
Seat Leon III CUPRA ST 2.0 TSI 280KM 206kW 2015-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : Najbardziej zaskoczył mnie silnik. Jego moc jest ogromna.
Seata kupiłem jakiś czas temu, przesiadłem się ze starego golfa 1.6 który miał 102 konie. Nie ma porównania co do jazdy i komfortu. Jednak nie jest to VW czy Audi to czuć i słychać... Na nierównej nawierzchni podczas toczenia się pojazdu, wszelakie uszczelki w drzwiach itp. skrzypią. Dopasowanie niektórych elementów jest byle jakie, chociażby tylne światła po zewnętrznych stronach, nie są sztywne i odstają. Gdyby ktoś chciał, mógłby je z użyciem niewielkiej siły wyrwać. A tak ogólnie to auto na wielki +. Dużo osób pisze, że bierze olej... Ja takiego zjawiska nie doświadczyłem, a samochód ma już ponad 88 tys. przebiegu! Polecam olej Ravenol VST 5w40. Najlepszy olej do tego silnika jaki może być!
Silnik bajka, 280 koni robi robotę i to w kombiaku! Jestem zaskoczony.
Bardzo szybka, dobrze wybiera biegi, a w trybie CUPRA można poszaleć.
Prowadzi się go znakomicie, jest przyklejony do jezdni. Moc jest trochę za duża jak na przedni napęd, lecz po poznaniu samochodu można się przyzwyczaić i rozsądnie dysponować tą mocą.
Jak dla mnie duży plus, lakier jest wspaniały. Nie rysuje się tak szybko no i co najważniejsze nie ma rdzy (auto ma już 5 lat).
Lusterka troszkę za małe, ale widoczność jest ok. (czujniki przód, tył robią resztę roboty)
Fotele bardzo wygodne, trzymają w zakrętach. Kierownica bardzo fajnie leży w dłoniach (na zamówienie została u mnie obszyta alcantarą - polecam) Na duży plus też jak dla mnie zasługuje konsola, jest lekko skierowana w stronę kierowcy co jest wygodne podczas jazdy.
Nigdy nie spotkałem się z samochodem który po 2-3 minutach potrafi się nagrzać do temperatury roboczej! Dogrzanie oleju zajmuję oczywiście dłużej, ale samo nagrzanie płynu chłodniczego owocuje szybszym nagrzaniem się wnętrza. Klima bardzo dobrze chłodzi.
Ja mając 190 cm wzrostu, dodatkowo szklany dach mam naprawdę dużo miejsca nad głową. Na nogi też jest wystarczająco miejsca, kolana nie ocierają o kierownice, ani o boczki, czy dolny tunel. Auto bardzo przestronne, zapakujesz praktycznie wszystko.
Tutaj nie wypowiem się, ponieważ mam wydech zrobiony na zamówienie sterowany klapami. W większości te klapy są otwarte, więc jest naprawdę głośno! Dla mnie to duży plus. Jeżeli zamknę klapy jest znośnie dla osób nie lubiących głośnych wydechów.
Przeglądy, wymiany olejów itd. jak w każdym samochodzie. Wiadomo zapłacimy więcej za hamulce lub inne części, które się eksploatują, jednakże nie jest to tak duży koszt jak myślałem.
Jak za taką cenę auto naprawdę godne polecenia! Mogłoby być zawsze lepiej, ale nie zapominajmy ile płacimy za taki samochód. Jeżeli oczekujecie czegoś więcej to musicie dużo dopłacić za np. Golfa R Variant, który ma zbliżoną moc.
Jak na razie zero napraw czy usterek. Oby tak dalej!
Zero!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 280KM 206kW [l/100km]