Ocena kierowcy - Seat Leon III Hatchback

Bartek, 10 lat temu
Silnik 1.6 TDI CR 105KM 77kW
Rok produkcji 2013
Seat Leon III Hatchback 1.6 TDI CR 105KM 77kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : pomimo małej ilości koni mechanicznych doskonale przyspiesza. konie dieslowskie są dużo bardziej wydajne niż konie benzynowe bez turbo.
daję dobrze, bo doskonale auta pojawiają się w przedziale cenowym powyżej 350 tyś zł:), ale autko póki co spisuje się bardzo fajnie i polecam jego kupno każdemu zainteresowanemu. szczególnie silnik bardzo pozytywnie zaskakuje.
spalanie wyższe niż podają producenci. dotychczas najniżej jak udało mi się zejść to około 4,2 l/100 km, przy bardzo spokojnej jeździe. 105 km mechaniczne leona, jest 50 % bardziej żwawe niż 115 km benzyniaka, którego miałem. za wszystko odpowiedzialny jest moment obrotowy, który od najniższych obrotów ciągnie autko do przodu. Perfecto! spalanie średnie od momentu nabycia to 5.7 l na 100 km przy bardzo zróżnicowanej jeździe, bo zarówno na bardzo krótkich dystansach 2 km, jak i na trasach przelotowych. Generalnie 5.5 l przy 140 km/h na autostradzie spokojnie do osiągnięcia :) może nawet i trochę mniej. zaznaczam, że autko ma niecałe 3000 km i się jeszcze dociera, a spalanie podane za okres zimowy.
bez zarzutów, biegi wchodzą precyzyjnie. fajnie dobrane przełożenia, przy 120 km/h na 5 biegu mamy 2000 obr na minutę.
belka skrętna z tyłu daje radę. wielowahacz znacznie droższy w użytkowaniu, a różnica w jeździe praktycznie niezauważalna.
przód, boki - elegancko, tył dobrze, bok/tył trochę mniej.
wszystko we właściwym miejscu. może trochę za cienka kierownica, ale to kwestia przyzwyczajenia.
doskonale. kabina szybko nagrzewa się zimą.
więcej miejsca nie potrzebuję. z przodu jest go całkiem sporo, a z tyłu więcej niż w focusie.
kupując go myślałem, że będzie głośniej a jest naprawdę dobrze!
przesiadka z benzyny do diesla pokazała mi, że jednak w dieslu jest taniej. przegląd pierwszy ma kosztować około 500 zł, kolejne podobnie, więc taniej niż w fordzie.
lepszego, nowego auta za takie pieniądze nie kupię!
za mało przejechane,żeby coś stwierdzić.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TDI CR 105KM 77kW [l/100km]