Ocena kierowcy - Seat Leon III Hatchback

Silnik 2.0 TDI CR 150KM 110kW
Rok produkcji 2013
Seat Leon III Hatchback 2.0 TDI CR 150KM 110kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Jako iż przejechałem 52000 km w rok myślę że mogę podzielić się wrażeniami. Ogólnie jest to najlepsze auto jakie było w moim posiadaniu. Kupiony przy przebiegu 200.000 km w stanie prawie że idealnym jak na ten przebieg (czasami słyszę komentarze, że jest nowy), więc udało się zacząć z wysokiego progu. W okresie użytkowania żadnych usterek, wymieniałem jedynie części ulegające zużyciu. Plastiki trochę trzeszczą ale wiek + przebieg. Spalania chyba OK, miałem paliwo z firmy więc za bardzo się tym nie przejmowałem. Jedyne gniazdo USB w zapalniczce i jest to trochę mało. Super komfort jazdy szczególnie przy dłuższych trasach. Ogólnie to nie sprzedaję i zajadę do końca. Lubię jeździć do ASO na przegląd i posłuchać jak chcą mi wcisnąć jakieś pierdoły, bo nic innego nie można. Nic nie cieknie, wszystko działa, techniczne bez problemu. BARDZO POLECAM szczególnie w tej wersji silnikowej - jazda po Skach 150 km/h przy 2800 obrotów. Ale też muszę uczciwie przyznać że trafiłem idealny egzemplarz
Bardzo dynamiczny, duży zapas mocy w okolicy 3000 obr.
Jakby była minimalnie płynniejsza szczególnie przy niskich obrotach to by było OK
Wierzchnia warstwa lakieru trochę dość łatwo poddaje się okruchom przy szybkiej jeździe. Ale za to podkład nieuszkodzony. Daje to brzydki, ale nieszkodliwy efekt.
Do przodu idealna, ale duże martwe pola za słupkami. Kilka razy dałem się tym zaskoczyć.
Tylko jedno gniazdo USB w zapalniczce. Do głośnomówiącego można podłączyć tylko jedno urządzenie. Ale za to można puszczać multimedia z drugiego.
Klima daje radę, ogrzewania jeszcze też
Z przodu OK, z tyłu nie jechałem.
Powyżej
W sumie bardzo rzadko się coś psuje, ale olej zmieniam często i regularnie serwisuję
Drogi, ale jakość kosztuje

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR 150KM 110kW [l/100km]