Ocena kierowcy - Seat Leon III SC

hacco77, 4 lata temu
Silnik 1.4 TSI 125KM 92kW
Rok produkcji 2016
Seat Leon III SC 1.4 TSI 125KM 92kW 2014-2016 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik i ekonomia, 4.5 moje najniższe spalanie na trasie, w mieście 5 - 5.8 litra, no i dynamika w jeździe
Układ elektryczny : wspomniane czujniki
Auto, godne polecenia za wygląd, ekonomię i satysfakcję z jazdy. kilka rzeczy do poprawy i mamy hatchbacka "kompletnego" do codziennego użytku
Wysoka kultura jazdy mimo tylko 125 kM, pracuje równo, ma zapas mocy jest na każdym biegu co naprawdę daje satysfakcję z jazdy. 100% polecam ten silnik, dynamiczny, cichy (nie słychać go na wolnych obrotach). Tak powinno działać turbo w silnikach!!! Tu widać doświadczenie Volkswagena.
Bardzo precyzyjna, nie przesadnie krótka, ale nie jest to skrzynia dla"dziadka" bez fajerwerków, ale na pewno powyżej średniej. Ja osobiście sporadycznie potrafię źle wbić drugi bieg 1x100, ale nie wiem czy to moja wina, czy auta?
Cóż belka szału nie robi, ale też jest poprawna na co dzień, jedynie przy dużym obciążeniu na tyle czuć mocniej podłoże. Zakręty zbiera przyzwoicie
Ktoś powie rzecz gustu, ale porównajmy to do innych samochodów tej klasy Golf/Auris/Astra/Ceed/I30 - moim zdaniem wygląda duzo ładniej od wspomnianych modelii. Płynna, nowoczesna linia nadwozia, ledowe światła nadają agresywności, nie napompowana, subtelna a jednak z pazurem. Cóż więcej ?
Przód - bardzo dobra, ale słupek c trochę ogranicza widoczność tyłu co jest problemem we wszystkich autach. typowe 4/5, bo albo ładna sylwetka, albo wielka tylna szyba i mały słupek c. Na pewno nie jest to czymś co irytuje i przeszkadza w użytkowaniu, ot drobiazg i tyle.
Cóż, środek to Volkswagen, wiec opisane jest wszystko w innych modelach. Bez zarzutu, optymalne ułożenie gałek, dobra sterowność z poziomu kierownicy, wygodne operowanie na ekranie dotykowym, wybieranie głosowe, parowanie tel. może uparł bym się na dodatkowy port usb w schowku i bagażniku oraz tyle. Aha podłokietnik, mógłby być bliżej gałki zmiany biegów. Fotele ok, regulowane w każdej płaszczyźnie, jak kierownica, a z tyłu sporo miejsca 185 cm/wzrost. PS: Brak regulacji wysokości pasa
Wszystko działa, choć czasem mam problem z ustawieniem temperatury bo 1 stopień powoduje dużo większa zmianę odczuwalną, nie mniej wszystko hula.
Wszystko zrobione po niemiecku, czyli naprawdę dobrze, czy tył, czy przód regulacje ok foteliki samochodowe wchodzą bez problemu, otwory drzwiowe duże, wiec tu maks 6/6
do 130 km idealnie, powyżej powinni coś dać od siebie bo jest 3/6
przeglądy w normalnej cenie, spalanie 5-6 litra w mieszanym trybie tu 6/6
Samochód swoje kosztuje, ale porównując do i30/ceed czy forda focusa za tę samą cenę dostajemy więcej niż nawet w Koreańcach, co mnie zaskoczyło. Prz gołych wersjach cena Koreii jest najlepsza, ale jak chcemy cokolwiek więcej to już Vag robi różnice
Czujniki parkowania, mało precyzyjne, ale podobno "ten typ tak ma" podkręcone na maxa, ale nadal daleko im do czułości focusa. Nie mniej działają i spełniają swoją funkcję, chociaż mogłyby lepiej. Podświetlenie zegarów, działa ale czasem gaśnie, jakby było jasno, tu chyba czujnik zmierzchu ma problem, nie zgłosiłem tego jeszcze
zero

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TSI 125KM 92kW [l/100km]