Ocena kierowcy - Seat Leon III ST Facelifting

lasin, 4 lata temu
Silnik 1.2 TSI 110KM 81kW
Rok produkcji 2017
Seat Leon III ST Facelifting 1.2 TSI 110KM 81kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne : System audio - niby standard ale jak gra !
Silnik : 1.2 110 km ale chyba żadne wolnossące 1.6 115 czy 1.8 130 km nie ma szans. Jeździ jak 1.9 tdi 130 km lub wolnossąca benzyna 130 -140 km
Samochód kupiony trochę z przypadku, po obejrzeniu wielu używanych rozglądałem się za nowym , budżetowym samochodem do 50 tys PLN. Znalazłem LEONA ST 1.2 COPA na placu za 63 900, miał wszystko co potrzebowałem. 4x elektryczne szyby, tempomat, automatyczne wycieraczki i światła, podparcie lędźwi, elektryczny ręczny, czujniki parkowania z tyłu. W rok przejechałem 20 tys czyli tak średnio. Jestem bardzo zadowolony. Auto bezawaryjne , dobrze złożone, jak na pojemność i moc jest nieźle. Bardzo praktyczny i pojemny samochód wart wydanych pieniędzy.
Silnika się bałem najbardziej. To tylko 1.2 i 110 km ale jeździ bardzo podobnie jak moje poprzednie 1.9 TDI 130 km. LEON jest lekki i daje radę. Czuć obciążenie tj. 4 osoby i bagaż to wciąż rozsądne osiągi ale dynamika już inna. Do przeciętnej jazdy nawet z kompletem pasażerów wystarczy. 150-170 km/h osiąga sprawnie w takich warunkach. Uważam , że optymalnie dla tego to 1.4 i 150 km.
Super dokładna i szybka. To mój 7 samochód , skrzynia najlepsza
Mam belkę skrętną z tyłu ale jest nieźle. Miałem dwa auta z wielowahaczem było ciut lepiej ale LEON daje radę , na ten silnik wystarczy.
Ekstra, tylko ten lakier czemu taki słaby ? łatwo porysować
Dla mnie ok, ale żona narzeka przy cofaniu
Dla mnie prawie ideał. Prosto bez kombinacji, wszystko jak być powinno. Super podłokietniki, fajny tunel do bagażnika. zaczepy na siatki, podwojna regulowana podłoga bagażnika. Siostka ma Astre K kombi w wersji Dynamic, też fajne auto ale brakuje takich rzeczy.
Chyba najsłabszy punkt, w lecie przy 35 C musi chodzić prawie na max by w aucie było przyjemnie.
Jest dobrze, ja jestem mały ale czasem wożę kolegę 2m. Siedział z przodu i tyłu, w obu przypadkach był zdziwiony, że ma miejsca pod dostatkiem. Raz wiozłem 3 kolegów , każdy min 180 -185cm , żaden nie narzekał
Silnik cichutki, powyżej 140 słychac wiatr
Nowe auto nic się nie dzieje
za 63900 nic lepszego nie znalazłem, po roku dalej uważam , że to był dobry zakup
Nic , nawet żarówka nie padła
Nic - ale dopiero mam 21 tys przebiegu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TSI 110KM 81kW [l/100km]