Ocena kierowcy - Seat Leon III ST Facelifting

Drabadan, 2 lata temu
Silnik 1.5 EcoTSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Seat Leon III ST Facelifting 1.5 EcoTSI 150KM 110kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Auto godne polecenia. Używam na przemian z Passatem B8 2.0 TDI 150km i w mieście zdecydowanie wolę Leona. W trasie w 4 osoby jest dla mnie za słaby i troche za głośny w stosunku do Passata.
Mocna strona auta. W zasadzie jeżdżę tylko dołem. Można mieć pretensje do irytującego dźwięku ala kosiarka gdy wkręcasz go na obroty. 2.0 to to nie jest. Ale w mieście niczego mu nie brakuje.
Czasami przymula. Ręcznie wybrał bym inny bieg. Ale w porównaniu do np. Fordowskich skrzyń to niebo i ziemia.
Jest może nieco za twardo, ale za to pewniej w zakrętach. Nie mam większych uwag. Czasami na dziurze przebije ale taki urok "sportowego" zawieszenia
Jest ok. Odpowiednie w swojej klasie. Trudno oczekiwać przestronności Passata czy suberba.
Jest dobrze. Do przodu, na boki, do tyłu. Nie mam uwag.
Można mieć zastrzeżenia co do używania systemu multimedialnego. W porównaniu do VW guzików fizycznych brakuje. Cała reszta standard. Duży minus to mały bak paliwa - 45l. Brakuje chociaż tych 5 litrów. A tak jesteś zbyt częstym gościem na stacji.
Jest ok. nie mam uwag
Jest zgodne z wielkością auta
Dla mnie najsłabszy punkt auta. Po kupnie byłem przerażony i zacząłem nawet szukać warsztatu do wyciszenia. Teraz troche się przyzwyczaiłem. Ale moim zdaniem przy 140km/h jest zdecydowanie za głośno.
5 lat gwarancji daje względny spokój. Spalanie na prawie 30.000 km liczone pełnymi bakami do pierwszego odbicia przy pomocy fuelio to 7,57l/100 Gdzie nie lubię bardzo agresywnej jazdy, ale też zamulania. Statystycznie 70/30 miejsko podmiejskie klimaty.
Mogło by być troche tańsze. Ale z drugiej strony mam wszystko co chciałem mieć. DSG, Ledy, Aktywny tempomat, lepsze audio.
brak
brak.