Ocena kierowcy - Seat Leon III ST Facelifting

Silnik 1.8 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2018
Przebieg: 1 000 tys. km
Seat Leon III ST Facelifting 1.8 TSI 180KM 132kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Posiadam Leona od nowości i myślę że po dwóch latach użytkowania jestem w stanie obiektywnie ocenić ten samochód. Generalnie jazda tym samochodem sprawia mi bardzo dużo przyjemności, co utwierdza mnie w przekonaniu że był to dobry wybór. Poprzednie moje samochody, a miałem już ich trochę niestety ale nawet w zbliżonym stopniu nie dawały takiej frajdy z jazdy. Jeżeli choć trochę lubisz czasem agresywniejszą jazdę, to myślę że w tej cenie, mówimy oczywiście o samochodzie nowym, ciężko będzie znaleźć coś lepszego. Materiały są bardzo dobrze spasowane, nic nie trzeszczy nic nie puka. Czasem się odezwie szyberdach, ale to wystarczy przesmarować i jest spokój na 2-3 miesiące. Oczywiście nie ma samochodów idealnych dlatego ze swojej strony zdecydowałem się na wyciszenie auta, co znacznie poprawiło komfort podróżowania oraz położyłem powłokę ceramiczną. Trzeba również pamiętać że w przypadku skrzyni manualnej jest możliwość bezpiecznego chip tuningu do około 220KM oraz 300Nm. Podsumowując, myślę że najlepszą rekomendacją będzie fakt, że nawet po dwóch latach nadal szukam wymówek żeby się tym samochodem przejechać.
Silnik dość mocy, podatny na tuning. Bardzo dobra elastyczność. Co więcej silnik pracuje naprawdę cicho. UWAGA! nie ma problemu z dolewaniem oleju.
Nie ma się do czego przyczepić. Dźwignia dobrze leży w dłoni, a drogi które pokonuje między poszczególnymi biegami są krótkie i precyzyjne.
Tutaj jest naprawdę dobrze. Świetnie się trzyma drogi co daje frajdę z jazdy. Jedyny mały minus to zbyt dużo obrotów na kierownicy.
Nie jest super odporna, ale to chyba domena wszystkich nowych samochodów.
Widoczność bardzo dobra, ciekawe zaprojektowane dynamiczne lusterka.
Wszystko jest na swoim miejscu. Obsługa urządzeń pokładowych jest prosta i intuicyjna. Duży plus za wbudowaną w deskę rozdzielczą nawigację.
Brak zastrzeżeń.
Na plus spory bagażnik oraz miejsce z przodu. Z tyłu trochę ciaśniej ale nie powinno to stanowić problemu. Jeżdżę maksymalnie w trzy osoby, dwie dorosłe z przodu i dziecko w foteliku z tyłu więc dla mnie miejsca jest aż nadto.
Przed wyciszeniem auta powyżej 140 km/h robiło się trochę głośniej, ale teraz jest naprawdę dobrze. Tak naprawdę, bardzo dużo zależy od założonych opon.
To raczej subiektywna ocena ale biorąc pod uwagę parametry samochodu to jest raczej tani w utrzymaniu. Spalanie w mieście 8-9 litrów. Przy dynamicznej jeździe około 10 litrów.
Moim zdaniem w tej cenie nie znajdziemy tak fajnego, praktycznego i z takimi osiągami samochodu.
Brak
Brak