Ocena kierowcy - Seat Leon III ST Facelifting

Układ hamulcowy : Brzytwa
Karoseria : Idealne kształty
Silnik : Ma moc
Inne : Brak
Genialne auto, bardzo pojemny bagażnik, duże ale nie rozlazłe, można wyczuć je już po 2 przejechanych kilometrach
Pracuje cicho, że nie bierze oleju, przy prędkościach powyżej 180 km/h trochę wolno się zbiera ale nie jest źle.
Rzadko występuje problem na wybieraku ale jest. Biegi momentami wskakują ciężko ale to kwestia przyzwyczajenia. Może zmiana oleju pomoże, przynajmniej tak jest w moim przypadku.
Auto prowadzi się jak po szynach, nie ważne czy jest to miasto czy autostrada, każdy kolejny kilometr pokonuje z uśmiechem na twarzy.
Wszystko pasuję do siebie jak ulał, nic nie trzeszczy i nie piszczy, żadnych problemów.
Widać wszystko, przód, tył, boki, nie ma problemu z niczym, słupki trochę szerokie ale po chwili jazdy w ogóle ich nie widać. Widoczność w tylnej szybie hmmmm.... Patrząc tam czuje się jakbym patrzył cały czas do przodu.
Dużo miejsca, panel widoczny wzorowo i cały tunel radiowy, klima itp zwrócone w stronę kierowcy to dla mnie mega plus
Jak jest za ciepło to klima, jest jest za zimno to ogrzewanie. Grzeje i chłodzi idealnie, momentami aż za mocno. Przy temperaturze 25 stopni na plus jest gorąco a można ustawić do 32
Mam 180 cm wzrostu, ustawiony fotel pod siebie i za mną bez problemu może siąść osoba mająca 200 cm, (tuż za kierowcą). Miejsca na nogi i nie brakuje, pozucja za kierownica jest po prostu idealna, kubełki, podłokietnik, wszystko pod ręką. Jeżdżąc ponad 1000 km w jedną stronę do domu nie ma z niczym problemu. Każdy centymetr auta pasuje idealnie dla każdego.
Mega wygodne auto, ciche, dobrze wyciszone, mając opony 225/40/17 jest mega dobrze w trybie normal, w trybie sport trochę twardo i studzienki dają się we znaki ale i tak duży plus ➕.
Po przejechaniu 1207 kilometrów uzyskałem spalanie na poziomie 4,4 litra na 100 kilometrów. Dla mnie bomba.
Tak, tak, tak, nic więcej mi do szczęścia nie jest potrzebne.
Przy zbyt długim braku wypalania DPF pękł wąż od dolotu i włączył się tryb awaryjny. Koszt około 450 euro w serwisie
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 184KM 135kW [l/100km]