Ocena kierowcy - Seat Leon III X-Perience

Silnik 2.0 TDI CR 184KM 135kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: 5 lat
Seat Leon III X-Perience 2.0 TDI CR 184KM 135kW 2014-2018 - Oceń swoje auto
Seat Leon X-Perience to ciekawy, nieczęsto spotykany na drogach samochód, który daje satysfakcję z jazdy. Po pięciu latach użytkowania mogę spokojnie stwierdzić, że jego zalety znacznie przeważają drobne mankamenty.
Całkiem żwawy jak na TDI, w szczególności w trybie sport, z którego korzystałem jednak okazjonalnie. Przez cały okres użytkowania wymagał dolewania oleju (ok. 1 litr na 10k przejechanych kilometrów).
To mój pierwszy automat, więc nie mam za bardzo porównania. Czasem za bardzo redukuje przy zjazdach. Ewentualne szarpnięcia są mało wyczuwalne (skrzynia pracuje sprawnie). Generalnie szybko porzuciłem korzystanie z łopatek przy kierownicy.
Samochód prowadzi się bardzo pewnie. Dołączany napęd 4x4 też bywał przydatny.
Parę odprysków się pojawiło, ale mistrzem dbałości i fanem korzystania z usług detailingu też nie jestem.
Widoczność bez zarzutów.
Deska rozdzielcza jest dosyć tradycyjna, ale bardzo funkcjonalna.
Przestrzeń z przodu w miarę ok. jak na samochód o mimo wszystko dosyć kompaktowych gabarytach (to jest małe kombi). Z uwagi na rozstaw mocowań ixofix, w przypadku korzystnia z dwóch fotelików samochodowych, pomiędzy nimi nie ma praktycznie miejsca (trzecia osoba pomiędzy się nie zmieści).
Co do zasady ok. Dopiero w okolicach 130 - 140km/h słychać już bardziej szumy z zewnątrz.
Dosyć duże spalanie podczas jazdy w korkach (do 10l). W cyklu mieszanym, czy trasie moim zdaniem super jak na taki silnik, automat / napęd 4x4.
Dla mnie ok, chociaż zależy do czego porównujemy.
Zupełnie drobne rzeczy takie jak konieczność cyklicznego dolewania oleju. Dobrze jest też kontrolować drożność odpływów z dachu panoramicznego, ponieważ są dosyć wąskie (raz mi się zatkały).
Samochód przez pięć lat użytkowania (przejechanych ok. 80 tys. kilometrów) nie miał żadnej poważnej usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR 184KM 135kW [l/100km]

7,6