Ocena kierowcy - Seat Leon IV Hatchback

Krystian, 2 lata temu
Silnik 1.5 EcoTSI 130KM 96kW
Rok produkcji 2020
Seat Leon IV Hatchback 1.5 EcoTSI 130KM 96kW od 2020 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Usterka ogrzewania kierownicy, błąd oświetlenia tylnej prawej lampy (świeci mimo jazdy na światłach do jazdy dziennej). Natomiast komunikat brzmi "sprawdź tylny kierunkowskaz". Po wizycie w serwisie zostałem zakwalifikowany do wymiany tylnej prawej lampy i kierownicy.
Dokładnie 1 rok jestem użytkownikiem Leona 1,5 XL 130 KM, daje 4 bo czasami musi się chwilę zastanowić co ma robić szczególnie gdy jest jeszcze nie zagrzany, spalanie długodystansowe na poziomie 6,2 l/100km (oczywiście średnie) jest w pełni akceptowalne.
Manualna, drążek krótki przełożenia również, biegi wchodzą jak w masło nic dodawać więcej nie trzeba, super.
Jeżdżę na kołach 17" opony 225/45, układ kierowniczy bardzo precyzyjny, auto jeździ jak po sznurku, opony też z wyższej półki więc na nic nie można narzekać.
Bardzo udany design no i wygląd który skusił mnie do zakupu tego auta więc muszę być zadowolony, jedyny minus za przeciętnej wielkości bagażnik.
Ze względu na małą szybę tylną i przy siedzących osobach na tylnej kanapie słaba widoczność do tyłu. Trochę poprawia się gdy jest kamera cofania i czujniki, lusterka zewnętrzne też pomagają przy cofaniu.
System multimedialny a właściwie jego obsługa to chyba był strzał w kolano. Przeniesienie obsługi w całości na ekran dotykowy nie był dobrym rozwiązaniem, oprócz tego często zacina się nie reaguje na polecenia
W moim przypadku 3 strefowa klimatyzacja daje radę jak w gorące tak i w zimne dni bez zarzutu, szczególnie jak przesiadło się z auta z manualną klimatyzacją.
Jeżeli autem będą podróżować 4 osoby będzie bardzo dobrze, natomiast 5 osób to ta która będzie siedziała z tyłu na środku nie będzie zadowolona.
Przy jeździe z prędkościami powyżej 120km/h słychać szumy powietrza opływające samochód,
Mogę powiedzieć że spalanie na poziomie 6,2l/100km jest dobrym wynikiem, na razie tylko tyle mogę ocenić jeżeli chodzi o koszty.
Dla mnie dobry więc daję 4.
Trudno coś napisać bo nie było żadnych, na razie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 EcoTSI 130KM 96kW [l/100km]

6,2