Ocena kierowcy - Seat Toledo I

Gwiazdor, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1998
Seat Toledo I 1.6 i 101KM 74kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : 15-latek a pryszczy zero.
Układ elektryczny : nie wyłączające się wycieraczki
Wcześniej jeździłem Audi A4 z 2000 roku. Trzeba było jednak kupić własne auto. Komfortu jazdy nie ma co porównywać, to jest kilka klas różnicy. Jednak i tak autko bardzo mi się podoba. Ma w sobie to coś. Niezbyt szybki i niezbyt cichy, troche toporny itd. to jednak mi sie podoba. W swojej półce wiekowo-cenowej zdecydowanie najlepiej wyposażony, fajnie się zbiera. Do rzeczy które wyraźnie zaniżają poziom auta na pewno należy zaliczyć skrzynie biegów słaby system grający i fatalne wygłuszenie. I tak polecam, nic lepszego za tą kase nie kupicie :P
Jak na tę półkę cenową jest dobrze. Wyraźnie słychać trudy pracy przy niewygodnych obrotach. Zbiera się fajnie na pierwszych 4 biegach. O szybkościach poważnych nie ma co mówić. Auto na 5tym biegu osiąga 120 km/h przy prawie 4 tys obrotów. W jeździe na trasie raczej nie ma co utrzymywać stałą\\ej prędkości powyżej 120km/h.
Strasznie długie przełożenie. Ścieżka każdego biegu za długa tak samo jak drążek do ich zmiany. Przy w bijaniu 5 smyra sie pasażera po nodze. Potężne luzy można tą gałką mieszać jak we wiadrze. Dodatkowo w moim egzemplarzu blokada zapobiegająca wbiciu wstecznego zamiast 1 nie jest do końca skuteczna i co bardziej nieobyty ze skrzynią kierowca może zwyczajnie na skrzyżowaniu ruszyć do tyłu...
Bez zastrzeżeń. Ładnie się prowadzi, wspomaganie ok, zawieszenie ładnie sobie w naszym Grajdole radzi.
Szału nie ma. Generalnie strasznie niskie auto, nisko się siedzi. Do przodu widoczność ok, na boki średnio, a do tyłu lipa. I widoczność deski rozdzielczej, kontrolek i zegarów też nie zachwyca. Źle to ludzie z Seata wykombinowali.
Z zewnątrz dość wulgarny, ale zdecydowanie może się podobać. Mój Magnus w niebieskim metaliku na prawde cacy. W środku gorzej, staromodnie, lifting zmienił (aby aby) zewnętrzny wygląd. W środku to samo (mój kumpel ma wersje prze liftem) Karkołomne położenie włącznika ogrzewania szyby tylnej.
Klima chłodzi fajnie, chociaż długo się strasznie zbiera. A to nie wina złęgo stanu klimy bo przeszła gruntowny remont (odgrzybianie, nowa chłodnica, nabicie. 600zł) W zime jeszcze nie grzałem więc nie wiem.
Jak na niewielkie auto przestrzeni jest eeee że ho ho! Potężny kufer. Mam tylko wrażenie że fotel kierowcy jest jakoś tak krzywo.
Każdą średnią i nawet mniejszą dziurę słychać znakomicie. To w sumie dobrze bo jak raz huknie, to zapamiętasz że ta dziura tam jest i już więcej w nią nie wjedziesz. Silnik słychać równie dobrze. Przez małą elastyczność znakomicie słychać gdy chodzi >1800 obrotów i 3000<
Ładnie pali. Jak na nastolatka, w trasie jak najbardziej mało (6-7,5 l/100km) w mieście średniawo (nawet 13 l/100km)
Za 4300zł nie dostaniemy chyba innego auta z: klimą, ABS-em, elektrycznie regulowanymi szybami (wszystkimi), światłami, lusterkami, podgrzewaną tylną szybą i lusterkami, regulowaną kierownicą, halogenami, 100 konnym ekonomicznym silnikiem i potężnym bagażnikiem. I to w zdecydowanie dobrym stanie technicznym.
Strasznie wkurza, popularna wśród Seatów usterka wycieraczek. Manetka przebija prąd przy wjechaniu w dziure i w wielu innych sytuacjach. Powoduje to że wycieraczki chodzą praktycznie non stop. Poradziłęm sobie z tym docikając manteke delikatnie do deski rozdzielczej. Gdy manetka będzie wygięta bardziej do kierownicy wtedy wycieraczki nie wyłączają się w ogóle.
Zero problemów jak dotąd.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 101KM 74kW [l/100km]

7,7