Ocena kierowcy - Seat Toledo I

maxkar, 18 lat temu
Silnik 1.8 i 88KM 65kW
Rok produkcji 1995
Seat Toledo I 1.8 i 88KM 65kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Jestem zdegustowany tym autem, nie wiem dlaczego go kupiłem. Nie jest ładny, mógłby być więc niezawodny - ale taki też nie jest. Dużo pali, psuje się, ma drogie części, źle się go prowadzi i jest taki szary i smutny w środku. Ogólnie bardzo mierna imitacja volkswagena.
Tutaj nie ma się do czego przyczepić, mi posypał się jedynie przwód od wspomagania kierownicy ( przetarł się o wspornik zbiorniczka układu wspomagania na marginesie fatalny ten wspornik ostry jak...) no i po założeniu gazu troche mi pływał na obrotach - jednak to była wina sterownika usuneli błąd i przestało. Po za tym cichy, elastyczny, fajny volkswagenowski motorek.
W sumie ok, ale zimą mi skrzypi coś tam... nie wiem co na razie nie zaglądam bo niegroźnie skrzypi... ale skrzypi.
Jestem bardzo rozczarowany, amortyzatory lecą, końcówki też. Auto myszkuje, jest źle wyważone, czasami trzyma się drogi jak pazurami a czasami potrafi zrobić nie miłą niespodzianke. Kiepski układ kierowniczy i wg. mnie zbyt mały rozstaw osi.
Przód ok, ale jak chcesz cofnąć to trgedia. Odwrócisz się i nic nie widzisz w lusterkach też zbyt wiele nie zobaczysz, polecam czujnik parkowania bo ciężko jest wyczuć to auto, a zobaczyć się poprostu nie da.
No dość skromny w środku, taki... volkswagen. Duży nawet bardzo bagażnik 550 litrów o 30 litrów większy niż w omedze!!!! Ale za to ubogo w środku, tapicerki skrzypią, fotele małe i mało wygodne, stylistyka smutna nic szczególnego. Jedyny plus to ( w moim modelu, nie wiem jak to u innych jest ) ciekawe czerwone podświetlenie tablicy i licznika, i dość wytrzymałe tapicerki siedzeń i trudno ścieralna kierownica.
To to on ma naprawde dobre, szybko grzeje, ale ma też wady: - brakuje zamkniętego obiegu cyrkulacji powietrza, - nie ma opcji "grzej na przednią szybe i na nogi jednocześnie" - to akurat można obejść ustawiając pokrętełko pomiędzy szyba a nogi, - głośna dmuchawa i padają łożyska na jej silniku ( u mnie dość często padały ), - kiepski przełącznik prętkości obrotów zacina się i blokuje,
Dla kierowcy i pasażera ok, z tyłu nie ma rewelacji ale jest przyzwoicie.
Nic nie słysze, po za tym że coś mi skrzyni piszczy jak jest zimno, po za tym nic nie słysze.
No potrafi sobie spalić, spalanie podaje na gazie bo głównie tak jeździłem.
No tanie te te to nie są.... o tylko tyle powiem.
Zamarzają klamki, ciężko wymienia się żarówki z przodu, często siada podświetlenie tablicy rozdzielczej, kapryśny wentylator ( patrz wyżej ), szwnkuje instalacja elektryczna, trzeszczą elementy tapicerki, odpadają elementy tapicerki itp.
Układ wydechowy to jakieś nieporozumienie, robiłem go 15 razy, urywa się, wypina z zaczepów, jest wogóle dość nietypowy i kiepsko pomyślany, często miewa usterki sterownika, szybko lecą amorki, sprężyny i końcówki, przecieka szyberdach i odpada podsufitówka, siada silnik dmuchawy nawiewu, psuje się instalacja elektryczna.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 88KM 65kW [l/100km]

11,8