Ocena kierowcy - Seat Toledo I

jangawa@go2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.8 i 88KM 65kW
Rok produkcji 1993
Seat Toledo I 1.8 i 88KM 65kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : ponad 23 tysiace niby udokumentowane- jestem 2 właścicielem w Polsce, a ciagnie i wyprzedza, dość zrotne pomiomo gabarytów - fabryczne dane przypominają poloneza
Karoseria : blacharka slaba, bodajże roczniki po 95 o wiele lepsze
Zawieszenie : sworznie na naszych drogach nie wytrzymuja dlugo
Inne
dobre dla dużej rodziny, jeżdzę ja i jeździ żona, nawet z parkowaniem nie ma większych kłopotow, stoi pod domem i zimą odpala bez większych problemów, dobry bażnik nawet z butla - 35 litrów, kupilem z gazem, instlacja na ogół bez zarzutu - czasem brak wolnych obrotow i wyje, ale na to jest domowy sposób - zdjęcie na minutę klemy i ... bez wizyty u mechanika i parę zloty w kieszeni
jak na taki przebieg, chociaż komputer lepiej daje sobie radę na gazie nie wiem czy tio 88 km silnik ma ozaczenie RP jest z audi ale to noramlne bodajże
jedynka na zimno fatalna!!!!
po polonezie 5, nawet 6; nie moge przyzwyczaic sie do ABS - u,wydaje mnie się, że czasami mam słabe hamulce
z przodu doskonala, gorzej do tyłu, czasem pasażer przeszkadza z prawej strony; brakuje mi czasem wycieraczki tylnej szyby - widzialem taką we Wrocławiu,ale ktos chyba sam wstawił
dla mnie wszystko pod ręką, przydalaby się regulacja kierownicy, bagaznik super - pakuje bagaze dla całej rodziny - 5 osób i w Polskę. Fantastycznan klapa bagaznika - otwiera się pół samochodu - póżniejsze modele tego nie mają a szkoda, idealne dla mnie i mojej rodziny, ostanio żona wjechala tylem na studnię, samochód podniosło ale na plastiku nie ma śladu.
jak sie nagrzeje, zwląszcza w lecie trudno wyziębić - w zimie zaleta, odparowanie przednich szyb za długo trwa!!!!
przod bez zarzutu ale z tylu jak to z tyłu, są wygodniejsze samochody i to z niższej półki; wole jeździc z przodu
może byc, ale uwaga na opny, przechytrzylem kupilem jakieś tanie na lato - nie najtansze - i halasują okropnie
od 9 do 12 litrów gazu na 100 km; zalezy od trasy 9 l przy spokojnej jeździe przy 5 osobach na dwupasmówce około 100 na godzine i do 12 po "wioskach" i mieście; najlepiej gaz z Schella i ... Lukol /ostatnio/; na benzynie nie sprawdzalem przeglad z gazem okolo 150 pln, robocizna w cenie poloneza części ekspolatacyjne troche droższe, wymiana oleju co pół roku
kupiłbym ten model, ale chciałbym nowszy ale one nie maja takiej fajnej klapy bagaznika i szukam innej marki
klamka pasazera wciąż się psuje, klapa nad bagaznikiem - łamią się plastikowe bolce i łomocze, autko leciwe i czasem cos musi się stać, ale z reguły wymieniam tylko materialy eksploatacyjne i wydech [co 2 lata]- jak mowią to wina gazu,ktory "produkuje" więcej wody
uszczelka pod glowicą - niby tez wina gazu

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 88KM 65kW [l/100km]

9,7