Ocena kierowcy - Seat Toledo II

malenky matuszaka1000@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.6 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Seat Toledo II 1.6 16V 105KM 77kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Inne : ogromny bagażnik i dość dobre osiagi jak na 1,6 (jesli jezdze sam).
Auto naprawdę udane, dużo części zamiennych od Bory, Golfa IV, Audi A3, Octavii. jeśli miałbym kupić inne auto to też toledo tylko z mocniejszym silnikiem bo lubię szybciej pojeździć.
Silnik 1,6 16v jest dość elastyczny i zrywny jeśli podróżujemy sami. Nawet przy kołach 18 calowych potrafi mocno zapiszczeć na asfalcie:D Wyprzedzanie- nie obejdzie się bez redukcji ale na wysokich obrotach autko naprawdę fajnie się zbiera jak na 1.6 Gorzej sprawa się ma jeżeli wieziemy pasażerów. 5 osób na pokładzie pełen bagażnik to męka dla silnika. Wtedy lepiej juz nie wyprzedzać bo trwa to baaaaardzo długo....autko trzeba kręcić bardzo wysoko żeby w miarę normalnie jechało. Jeśli chodzi o spalanie w mieście to mi zawsze wychodzi ok 8 litrow niezależnie czy \"go cisnę\" czy jeżdżę kulturalnie i powoli przy kołach 18 calowych szerokich na 9 cali. na trasie Bydgoszcz Zakopane (ok 600km) wyszło mi ok 7 litrow w 2 osoby. ale na autostradach leciałem ile fabryka dała czyli ok 195km/h to itak niezły wynik Generalnie silnik dobry do jazdy po miescie na trasy stanowczo nie...no chyba ze ktoś jeździ sam i niewiele wyprzedza.
Skrzynia ma opinie bardzo usterkowej choć u mnie chodzi jak pszczółka. raz na jakiś czas 1 ciężej wchodzi ale to bardzo rzadko...biegi zmienia się naprawdę płynie i precyzyjnie. brakuje tylko 6 biegu bo powyzej 140km/h w kabinie zaczyna robic sie głosno.
Bardzo udany układ jezdny....samochód prowadzi się precyzyjnie i reaguje na każde nawet najmniejsze ruchy kierownica....zawieszenie dość sztywne ale zarazem komfortowe.problemem sa tylko tuleje gumowe w przednim zawieszeniu które gdy się zużyją skrzypią jak dorożka w górach i trzeba je natychmiast zmienić
przód bardzo dobra widoczność. Tył bardzo słaba za sprawa szerokich słupków i wysoko osadzonej tylnej szyby.....własciwie w tym aucie niema co sie obracac do tyłu tylko trzeba sie nauczyć cofac po lusterkach.
Wszystko na miejscu brakuje tylko drugiego uchwytu na napoje bo ten w schowku jest za niski i większe kubeczki nie wejdą. reszta ok.
zima cieplutko silnik bardzo szybko się nagrzewa a latem klima chłodzi wnętrze. Mogła by być nieco mocniejsza żeby krócej się chłodziło gdy auto stoi na słońcu latem na parkingu i wewnątrz nie idzie oddychać.
Z przodu przestrzeni co niemiara. Mam 205cm i prowadzi mi się bardzo wygodnie. z tyłu natomiast na wysokość jest naprawdę dobrze ale baaaardzo mało miejsca na nogi.Gdy przednie fotele odsuniemy na maxa to nawet ciężko wsiąść do samochodu. Za to bagażnik jest naprawdę ogromny:)Jesli kierowca i pasażerem z przodu są ludzie do ok 185cm to z tyłu podróżuje się wygodnie. W moim przypadku za mną mało kto siada:D
Wyciszenie jest naprawdę dobre jednak przy wysokich prędkościach w kabinie robi się głośno.
Miasto niezależnie od dynamiki jazdy ok 8litrow przy 18 calowych kołach. trasa ok 7 litrów ciągle wyprzedzanie i jeśli jest okazja i możliwość prędkości powyżej 160km. Zimą pije naprawdę dużo bo ok 10 l ale wiadomo -20 za oknem wszędzie śnieg lód i Bóg wie co jeszcze, a do pracy na ostatni moment:) Opłaca się lać benzynke 98PB zgodnie z zaleceniami producenta. Auto na takiej benzynie pali ok 1l mniej i czuć wyraźny przyrost mocy w porównaniu z 95 PB
ja dałem 17tyś za 2004r 58 000 km. Myślę ze za tą kasę to naprawdę dobry zakup. Mimo że jest to wersja stella czyli podstawowa ma klimę i przednie elektryczne szybki. Tyle mi wystarcza...jedynie brak komputerka pokładowego trochę doskwiera w obliczeniach spalania paliwa.
Narazie wymieniam elementy które trzeba tzn filtry i olej. Klocki hamulcowe się już skończyły i świece też były na wykończeniu. Jedyną usterką jest niedziałanie centralnego zamka w klapie bagażnika i trzeba go kluczykiem zamykać i otwierać. to wszystko
BRAK:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]