Ocena kierowcy - Seat Toledo II

Filipipi, 11 lat temu
Silnik 1.6 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Seat Toledo II 1.6 16V 105KM 77kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : po prostu brzytew!
jest cos w nim, cos co mnie urzeka. ale nie dam wiecej bo mnie denerwuje. Samochodom z grupy VW juz podziekuje i wroce na kolanach do opla i mazdy, mniej nerwow i nie trzeba caly czas sluchac czy jak sie jedzie to puka i stuka i skad.
jest elastyczny, dużo nie pali ale do mazdy 323f BJ 1.5 16v nie ma polotu.
problemy z wrzucaniem 2 biegu czasem naprawde potrafia niezle zdenerwowac.
bardzo dobry, prosty w budowie i tani w naprawie, a prowadzi sie go swietnie.
do przodu i na boki zero problemow. Ale tyl bez czujnikow parkowania i podgrzewanych lusterek czasami naprade jest klopotliwy.
no coz mysl VW czli prosto pod reka i zeby nie bylo za duzo bajerow. mam podgrzewane fotele z przodu i z tego powodu musze trzymac caly czas napoj w dloni.
grzeje bardzo dobrze mimo ze silnik sie powoli nagrzewa, schlodzic tez niezle potrafi, mam climatronic i ogolnie calos jest naprawde wydajna, tylko brakuje mi przycisku do wylanczania climatronika musze caly cas naciskac - az zniknie wszystko.
jesli ustawie fotel zebym czul sie naprawde wygodnie to za mna nawet dziecko nie usiadzie. ogolnie mozna powiedziec ze naprawde malo miejsca, jedynie bagazik ma duzy.
do 2 tys. rpm ok, ale ile mozna jezdzic 65 km/h na 5 biegu? ogolnie nie slychac opon wiatru przynajmniej jest to na znosnym poziomie o tyle dzwiek tego silnika ktory przy 120 km/h ma 3.5 tys. rpm i wrecz krzyczy zebys go wylanczyl nie jest za przyjemne.
jest ok. ostatnio mialem opla omege b kombi 20 16v i powiem ze o wiele wiecej nie spalila niz tośka, a znowu mazda z silnikiem 1.5 mimo ze jest szybsza to pali o ponad litr mniej.
po prostu przecietna szalu nie ma chociaz za te pieniadze mozna kupic o wiele lepsze fury.
w porownaniu do opal asty f omegi b mazdy 323f jest po prostu fatalnie! caly czas we wnetrzu cos sie psuje, ulamuje. zawieszenie po co tygodnowych wizytach wymienilem po miesiacu na nowe w calosci z tarczami i lozyskami kol wlacznie, nie bylo to jakies za specjalnie drogi ale mam spokuj juz od ponad roku. moja rada jak ktos bedzie myslal ze ma pompe od wspomagania podtarta, wymien sam olej daje bardzo duzo. Niby VW ale co tylko bylem u mechanika slyszalem to mankament VW i powiem szcze ze tych mankamentow jest od chu.... i jeszcze troche. O i bym zapomnial o jakze codownych wytrzymalych i nie lamiacych sie prowadnicach szyb w dzwiach. i tu uwaga sam doswiadczylem tego ze nie pekaja tylko wtedy kiedy jest duzy mroz, zdaza im sie to takze przy bardzo wysokich temperaturach +. ktos sie musial niezle naglowic zeby zrobic tak denerwujace drobiazki, juz nigdy nie kupi auta grupy VW bo oni jak mowia ich \"zadowoleni\" wlasciciele maja po prostu swoje mankamenty.
nie bylo. ogolnie jak cos sie ma zepsuc daje wczesniej oznaki po prostu trzeba reagowac na czas.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]

7,4