Ocena kierowcy - Seat Toledo II

Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: 5 lat
Seat Toledo II 1.9 TDI 110KM 81kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Auto ma bardzo fajną linię nadwozia ze sportowym zacięciem, co bardzo mi się w tym samochodzie podobało. Dobrze się trzyma drogi, ale przy silnych wiatrach czasami czuć "bujnięcia", poza tym ok. Warto kontrolować stan progów i karoserii, bo może pojawiać się rdza. Przy odpowiednim dbaniu o auto będzie ono służyć na lata. Zrobiłem nim 130000 km i nigdy mnie nie zawiodło. Robiłem trasy po 700 km i zero problemów. Im lepsze paliwo lane tym mniej pali. Najniżej udało mi się zejść do 3,8 l/100 km przy jeździe 90km/h (dane ze wskazań komputera). O eksploatacji nie piszę, bo to sprawa oczywista, że części zawieszenia się z czasem zużywają. Przy normalnej jeździe zawieszenie wystarcza na 2 lata. Żarówki z przodu palą się średnio raz na rok, z tyłu przez 5 lat użytkowania spaliła mi się jedna jeden raz.
Silnik niezawodny i bardzo ekonomiczny. Auto stało zawsze na parkingu pod blokiem i przy sprawnych świecach żarowych 0 problemów z odpalaniem.
Bez zarzutów, ale pierwsze biegi dosyć krótkie.
Samochód trzyma się drogi w zakrętach. Zawieszenie nie za twarde, nie za miękkie. Napewno wiele bardziej miękkie niż oplowskie.
Z czasem może pojawiać się korozja. Głównie błotniki w okolicach progów i nadkola (działanie soli zimą).
Widoczność całkiem ok. Nie ma problemu z parkowaniem i cofaniem.
Cała obsługa auta wewnątrz intuicyjna bez zbędnego zastanawiania się.
Wentylator potrafi piszczeć, ale jest ot chwilowe. W zimie przy -10 stopniach ciepłe powietrze leci po przejechaniu około 4 km.
Auto bardziej dla rodziny 2+1 niż większej. Z tyłu nie ma zbyt dużo miejsca dla pasażerów.
Mogłoby być trochę ciszej przy większych prędkościach ale nie jest źle.
Bardzo mocny punkt tego auta. Mało awarii i małe spalanie.
W tej klasie poprawnie wykończone auto z bardzo wygodnymi fotelami.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Seat Toledo II 1.9 TDI 110KM 81kW