Ocena kierowcy - Seat Toledo III

inflator@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 FSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Seat Toledo III 2.0 FSI 150KM 110kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Naprawdę wielki pozytyw za wrażenia z dynamicznej jazdy. To autko daje odczuć kierowcy, źe to on tu rządzi. Przestrzeń bagaźowa również duży +
Silnik : Cewki, padają bardzo często koszt 150zł
Układ elektryczny : problem z wykasowaniem komputera i programowaniem kluczyka. Może, to tylko w moim servisie.
Inne : klimatyzacja - brak nawiewu zimnego powietrza
bardzo dynamiczny i elastyczny. W połączeniu z automatyczną skrynią DSG majstersztyk. Kierowca naprawdę cieszy się i nie absorbuje się niepotrzebnym "wachlowaniem" :)
Jak wyżej :))) To mój pierwszy automat, trochę z ciekawości. 6-cio biegowa skrzynia DSG jest chyba obecnie najlepszym rozwiązaniem. Błyskawiczna reakcja, brak zwiększonego zużycia paliwa w porównaniu do manuala. NIGDY!!! nie wrócę do skrzyni manualnej to jakiaś forma samookaleczania:))) Chyba, że sprawie sobie do zabawy EVO lub Porshe
Zawieszenie jest twarde o sportowej charakterystyce.To trzeba lubić. Doskonale trzyma w szybkiej jeździe w zakrętach. Niestety, dla osób lubiących komfort -tutaj czuć każdą nierówność asfaltu.
Mały minus za tył, aby być obiektywnym :) Mnie osobiście nie przeskadza, wykorzystuje czujniki cofania i lusterka boczne :)
Polecam wersję z navigacją. duży rkran jest super. Do tego sterowanie telefonem i radiem w kierownicy. Wygodny w uźyciu tempomat. Żadnych uwag
To auto zaskakuje przestrzenią każdego. Naprawdę wielki pozytyw!!!
Czasem wydaje się mi że silnik nie pracuje. SUPER!!!
O ile przy spokojnej jeździe do 90 km/h potrafi spalić 6.5 litra na 100km. To przy dynamicznej jeździe miejskiej trzeba liczyć 11-12 Litrów, a przeloty Gliwice-Kraków przy 200m/h nawet powyżej 15 litrów.
Prawdopodobnie nawaliła mi klima niestety jest zima i w servisie powiedziano mi, że do sprawdzenia klimy potrzebują temperatur powyźej 10 stopni :( W servisie seata nie potrafią mi skasować komunikatu komputera "service now" :( Prawdopodobnie rozkodowany kluczyk alarmu. Servis czeka i czeka na jakieś kody.
3 razy auto odmówiło posłuszeństwa w trasie. Zawsze ten sam powód przeklęta -cewka. Naszeczęście koszt samej cewki nie jest wielki. Ale nie życzę nikomu takiej awarii podczas urlopu z dzieckiem. Uwaga!! Niewolno wtedy kontynuować jazdy, ponieważ przez niepracujący cylinder przelewa się paliwo wprost do gorącego katalizatora. Dojechać na parking lub najbliższego warsztatu. Identyfikacja usterki: Nierównomierna praca silnika. Silnik chodzi tylko na 3 cylindrach

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 FSI 150KM 110kW [l/100km]

7,9